• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr27

Archiwum artykułów - REGION Europy nr27.

» Szlabany w głowach?

Uroczyście zniesiono szlabany. Niestety te w głowach pozostały. Na pewno u części niemieckich urzędników, policjantów i co gorsza polityków. Już zaostrza się w Niemczech przepisy wobec młodocianych przestępców szczególnie “obcokrajowców” co oznaczać może jeszcze większe problemy a to nie wróży dobrze na przyszłości.

» STRACH przed kryzysem?

Polska stoi u progu dynamicznego rozwoju gospodarczego. Stopa inwestycji, PKB, eksport systematycznie wzrastają, świadcząc o dokonującym się wzroście gospodarczym, któremu towarzyszy wzrost zatrudnienia w kraju. Ponadto obserwujemy wzrost wydajności pracy, mający również niewątpliwie pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy. Zjawisko to potwierdza także  wzrost przeciętnych wynagrodzeń. Takie tezy słyszeliśmy jeszcze w grudniu 2007. Niektórzy nawet wspominali o możliwości "cudu gospodarczego" w 2008 i latach następnych. Było to zadziwiające, gdyż z definicji cud jest czymś nieprzewidywalnym nawet dla najlepszych prognostów.

» Polska i Niemcy - partnerstwo gospodarcze

Polska to największy rynek wśród nowych państw członkowskich UE i drugi co do wielkości sąsiad Niemiec. Zajmuje znaczącą pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Niemcy - potęga gospodarcza świata, są dla Polski najważniejszym partnerem handlowym, na którego przypada około jednej trzeciej wymiany zagranicznej. Czy optymalnie wykorzystuje się  walory Polski i Niemiec? Jakie są jeszcze płaszczyzny, na których mogłyby te dwa kraje pogłębić współpracę?

» Optymiści górą!

W okresie zimowym cierpimy z powodu braku odpowiedniej dawki światła słonecznego, co niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Ten niedobór wpływa na obniżenie poziomu serotoniny, hormonu odpowiedzialnego m.in. za równowagę emocjonalną. Najlepszą ochroną przed utratą dobrego humoru z powodu braku światła zimą jest częstsze wychodzenie na powietrze. Jednak jak sami wiemy, nie jest to takie łatwe (praca, obowiązki, nie mówiąc już o ponurej pogodzie na zewnątrz). Wiosną, kiedy słońce zaczyna świecić jest inaczej. Robi się dużo cieplej, a na dworze słychać śpiew ptaków, sami pragniemy wyjść chociażby na spacer z dziećmi.

» In vino veritas

Wino oprócz poprawy nastroju pozwala zdaniem wielu naukowców na utrzymanie zdrowia i młodzieńczej kondycji do późnej starości. Obniża poziom złego cholesterolu we krwi i poprawia gospodarkę cukrami. Badania potwierdziły, że pijąc czerwone wino, można zmniejszyć ryzyko parodontozy. W przypadku wina białego stwierdzono pozytywny wpływ na wydolność płuc. Obydwa rodzaje pomagają na trawienie, dlatego we Francji pije się je codziennie przy objedzie – oczywiście rozcieńczone i w niedużych ilościach.

» ZAKOPANE kraina marzeń

Mimo że mamy jeszcze kalendarzową zimę, niemalże wszędzie wokół nas rozkwita wiosna. Zimowa pora i jej klimat są bardzo potrzebne naszemu organizmowi. Gdzie więc rozkoszować się puszystym śniegiem, czy regenerować siły na stokach narciarskich oraz oddychać czystym, mroźnym powietrzem? Odpowiedź jest prosta. W Zakopanem!

» Droga do zdrowia i sukcesu

Zadziwiające jest to, jak ogromna większość ludzi świadomie lub nie, każdego dnia, łamie podstawowe zasady dotyczące żywienia i utrzymania zdrowia. Zdumiewające jest również, jak często naukowe informacje – głównie najnowsze – dotyczące ludzkiego zdrowia  trafiają w próżnię lub są całkowicie ignorowane przez miliony osób. W ten sposób powoli i systematycznie człowiek doprowadza swój organizm do "ruiny".

» Od dziś bez dymka?

Już dawno stwierdzono, że nikotyna jest trucizną o wysokim potencjale uzależniającym. Jedna jej kropla wpuszczona do oka królika zabija go w ciągu 10 sekund. Natomiast podana dożylnie dawka zawarta w jednym papierosie – może doprowadzić do śmierci człowieka. W wydychanym dymie tytoniowym znajduje się blisko 4000 związków chemicznych – ponad 40 z nich, to substancje o udowodnionym wpływie rakotwórczym! Wystarczy wymienić nikotynę, amoniak, ciała smołowate, DDT, metanol, polon, tlenek węgla, cyjanowodór… Wiele z tych związków nie dość, że bezpośrednio zatruwa nasz organizm, to jeszcze utrudnia leczenie. Osłabiają one działanie przyjmowanych leków, potęgują zaś szkodliwy wpływ alkoholu, azbestu czy promieniowania jonizującego.