• Piłkoszalony

    Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
  • Kto tu jest Niemcem?

    Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
  • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

    “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
  • BANKSTERZY

    Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
  • Riese mroczny olbrzym

    Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
  • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

    Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
  • Alternatywa dla Niemiec

    Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Optymiści górą!

W okresie zimowym cierpimy z powodu braku odpowiedniej dawki światła słonecznego, co niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Ten niedobór wpływa na obniżenie poziomu serotoniny, hormonu odpowiedzialnego m.in. za równowagę emocjonalną. Najlepszą ochroną przed utratą dobrego humoru z powodu braku światła zimą jest częstsze wychodzenie na powietrze. Jednak jak sami wiemy, nie jest to takie łatwe (praca, obowiązki, nie mówiąc już o ponurej pogodzie na zewnątrz). Wiosną, kiedy słońce zaczyna świecić jest inaczej. Robi się dużo cieplej, a na dworze słychać śpiew ptaków, sami pragniemy wyjść chociażby na spacer z dziećmi. Zamiast jechać samochodem, wolimy pójść do pracy na piechotę. To sprawia, iż wychodzimy częściej na światło słoneczne, a jednocześnie mamy więcej ruchu, a to bardzo pozytywnie wpływa na nasz nastrój.

Ważny jest uśmiech!

Nie tylko słońce jest ważne dla naszego samopoczucia. Także uśmiech potrzebny jest nam na co dzień! Ludzie którzy częściej się uśmiechają, mają szczęśliwsze związki, rzadziej chorują, mają dużo lepsze od innych relacje społeczne. Śmiech jest doskonałym lekarstwem, które potrafi wyleczyć często nawet z ciężkiej choroby. Istnieje nawet dziedzina wiedzy zwana śmiechoterapią. Co ciekawsze, badania wykazały, iż uśmiech wywołany nawet wbrew sobie-zatrzymany chociażby na parę sekund-powoduje wzrost hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój.

Optymizm to wiara

Ludzie dzielą się na pesymistów i optymistów. Optymiści wyróżniają się pozytywnym podejściem do życia. W związku z tym łatwiej niż pesymiści radzą sobie z drobnymi niepowodzeniami dnia codziennego. Optymizm jako postawa życiowa, pozwala cieszyć się z życia każdego dnia, ponieważ optymiści nawet w trudnych chwilach wierzą, że w końcu wszystko się ułoży. Jest to ważne właśnie dla naszego zdrowia. Oczywiście nie chodzi tu o to, aby śmiać się ze wszystkiego, jednak należy zawsze wierzyć, że będzie lepiej. To pomaga naszemu organizmowi walczyć z przeciwnościami losu.

Ruch to zdrowie

Nie wolno zapominać o codziennym ruchu! Nie tylko chodzi tu o spacery w ciepłe dni, lecz o większy wysiłek fizyczny. Ruch sprawia, iż lepiej funkcjonują wewnętrzne narządy, dzięki czemu lepiej czujemy się fizycznie, psychicznie i rzadziej chorujemy. Zdrowi fizycznie, częściej będziemy się uśmiechać, a to przyciąga ludzi. Podczas wysiłku fizycznego mózg jest lepiej dotleniony, co wpływa na wydajność umysłową, a to z kolei na wydajność w pracy, gdzie będziemy lepiej się czuli radząc sobie z zadaniami. Idealną formą mobilizacji jest basen. Można się tam wybrać z całą rodziną i wyśmienicie aktywnie spędzić wolny czas. Spokojne pływanie nie męczy za bardzo, a zapewnia doskonały relaks i bardzo dobrze wpływa na organizm oraz sylwetkę. Ludzie, którzy nie lubią pływać, bądź nie mogą ze względów zdrowotnych, powinni wybrać inną formę aktywności (uwzględniając swoje upodobania oraz stan zdrowia), np. rower, bieganie, spacery, gry zespołowe itd. Cieszmy się nadchodzącą wiosną. Wykorzystajmy aktywnie z rodziną i przyjaciółmi każdą wolną chwilę. Nauczmy się dbać o własną kondycję, radować z każdego dnia, uśmiechać do innych zamiast „zabijać wzrokiem”, a na pewno będziemy mieli do kogo zwrócić się o pomoc w trudnych chwilach.

Źródło: REGION Europy nr27