• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.
START »  O REGIONIE » 

O REGIONIE

Gazeta Polsko-Niemiecka „Twój REGION Europy”

Pozycjonowanie magazynu, który jest miesięcznikiem w salonach prasowych EMPiK (obok m.in. „wprost”, „newsweeka” czy „polityki”), jest wyrazem docenienia naszego pomysłu na informację i przy okazji naukę lub sprawdzenie znajomości języka obcego.

Czasopismo ukazuje się ze zmianami od 2000 roku i opiera się na magazynowej tematyce (gospodarka, zdrowie, kultura, polityka) oraz formacie A3 nakładzie 4000 egz. Pismo drukowane jest na bardzo dobrym papierze gazetowym o wyskoiej bieli i w pełnym kolorze. Nasza gazeta czytana jest przez przedsiębiorców, polityków, studentów, ludzi zainteresowanych współpracą oraz wymianą gospodarczą między Niemcami i Polską.

Czasopisma spełniają rolę nie tylko informacyjną czy promocyjną ale także pomagają w doskonaleniu znajomości języka obcego tak Polakom jak i Niemcom. Strona techniczna, merytoryczna oraz komunikatywność i dwujęzyczność wyróżniają nasze gazety spośród wielu tytułów tak w Polsce jak i w Niemczech.

Wydawnictwa o takim profilu, formie i treści jak nasze nie ma w obydwu krajach. Jeśteśmy jedyną wydawaną prywatnie bez wsparcia rządu polskiego czy niemieckiego gazetą polsko-niemiecką.

Na łamach pisma poruszamy ważne tematy dotyczące relacji polsko – niemieckich w sposób wyważony, w celu pobudzenia dyskusji. Istotnym elementem są porady ekspertów związane z podatkami, finansami oraz prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Polski i Niemiec. Na łamach czasopisma wypowiadali się m.in.:Maria Kaczyńska, Donald Tusk, Radosław Sikorski, Kazimierz Marcinkiewicz, Jarosław Kaczyński, Nelly Rokita, Prof. Paweł Wieczorkiewicz, Dorota Arciszewska – Mielewczyk, Ruprecht Polenz, Paweł Zalewski, Erika Steinbach, Aleksander Gudzowaty, Prof. Leszek Balcerowicz, Thilo Sarrazin, Piotr Niemczy, Prof. Andrzej Zybertowicz, Andrzej Czyżewski, Erich von Däniken, Piotr Tymochowicz, Jürgen Roth czy nowy ambasador Niemiec w Warszawie Rüdiger Freiher von Fritsch.

Przykładowe opinie Czytelników

Co/Panią / Pana skłoniło do kupienia naszego magazynu?

- Kontrowersyjne wywiady, ciekawostki z historii, a także wygoda w uczeniu się niemieckiego. Teksty w obu językach, ciekawe słownictwo.

- Od kilku lat uczę się j. niemieckiego , ukończyłem filologie germańską. Całkiem przez przypadek zobaczyłem polsko-niemiecką okładkę czasopisma i powiem szczerze że bardzo miło zaskoczyła mnie tematyka, forma jak i cena. Bez chwili zastanowienia kupiłem "region europy'':)

- Uważam że na polskim rynku brakowało czasopisma polsko-niemieckiego poruszającego tematy polityki, gospodarki, historii. Po za poznaniu się z magazynem bardzo żałuję, że wcześniej nie było go na rynku.

- Zauważyłem Państwa magazyn w Empiku. Ostatni numer kupiłem, ponieważ interesuje mnie język niemiecki a Państwa gazeta spełnia moje oczekiwania. Przede wszystkim dlatego, że sporo informacji dotyczą historii, gospodarki, polityki, medycyny. Dwujęzyczny charakter magazynu doskonale sprawdza się do nauki języka niemieckiego, na którym bardzo mi zależy.

- Pismo znalazłam w Empiku przez przypadek, o ile dobrze pamiętam znajdowało się obok niemieckich magazynów Stern i Spiegel. Skusiła mnie bardzo przystępna cena oraz fakt, że każdy artykuł miał niemieckie tłumaczenie.

» REGION Europy w salonach EMPiK

Magazyn "REGION Europy" dostępny jest w salonach EMPIK.

» Media o nas

Linki do artykułów w mediach o "REGIONIE".