• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Praca i życie w Niemczech

Artykuły dotyczące tematyki pracy i życia w Niemczech.

» Wybory w Niemczech

Sceptyczna wobec waluty EURO oraz tzw. pakietów pomocowych, powstała ok. 6 miesięcy temu partia AfD – Alternatywa dla Niemiec w skali kraju najwięcej głosów zdobyła w graniczącym z Polską Görlitz. Uzyskała tu prawie 9% głosów. Jej eurosceptyczne poglądy przyjęte zostały także w zachodnich landach choć nie w takiej skali (partia otarła się o próg wyborczy).

» Mieszkania dla Polaków

W pięknie odrestaurowanym Görlitz jest ok 30% mniej mieszkańców niż za czasów NRD i kilka tysięcy pustych mieszkań. We Frankfurcie nad Odrą co kilka miesięcy ubywa kilkuset mieszkańców. Wyjeżdżają do zachodnich Niemiec w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków życia. Pozostają po nich puste mieszkania w bardzo dobry stanie technicznym.

» Taniej w Niemczech!

Nie tylko alkohol, słodycze oraz chemia, ale także wynajęcie mieszkania jest tańsze niż w Polsce. Zastanawia to szczególnie wtedy, gdy porówna się średnią płacę w Niemczech i Polsce oraz jej siłę nabywczą.

» Samodzielni Polacy w Niemczech

Po wejściu Polski do UE w samym Görlitz miesięcznie rejestrowało swoją działalność kilkunastu naszych rodaków. W całych Niemczech zarejestrowanych jest już około 140 000 samodzielnych przedsiębiorców z Polski. W tej dziedzinie przebiliśmy wszystkich obcokrajowców, z Turkami (Niemcy Zach.) i Wietnamczykami (Niemcy Wsch.) na czele.

» Portal Wimdu w polskiej wersji!

Wimdu GmbH to niemiecka firma, która zaczęła działalność w marcu 2011 roku. Szybko powiększyła się do grona aż 350 pracowników z ponad 40 różnych krajów! Wimdu jest serwisem internetowym, który oferuje szeroki wybór prywatnych zakwaterowań tj. mieszkania, apartamenty, domy i pokoje. Obiekty z bazy Wimdu znajdują się już w ponad 100 krajach na całym świecie. Mottem firmy jest "Travel like a local", co oznacza podróżowanie na odmiennych zasadach niż dotychczas.