• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr10

Archiwum artykułów - REGION Europy nr10.

» Minimalna płaca na wszystkie branże?

Zagraniczni pracodawcy, którzy wysyłają swoich pracowników do pracy w Niemczech, mogą zostać zobowiązani do wynagradzania ich zgodnie z niemieckimi przepisami o płacy minimalnej w danej branży.

» Oszuści podatkowi?

Sekretarz stanu Gerd Andres powiedział w Berlinie, że strona niemiecka przekazał polskim władzom listę - z prośbą o kontrolę - 70 firm podejrzanych o naruszenie przepisów o świadczeniu usług na niemieckim rynku.

» Amerykanie kontra Wermacht

Olszyna Lubńska w końcu maja gościła uczestników Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych i Grup Rekonstrukcji Historycznych, których podstawę stanowili Polacy i Niemcy. Trzydniowy maraton spotkań i wspólnej zabawy zakończył się efektownym pokazem desantu „wojsk amerykańskich” na broniących się „niemieckich żołnierzy Wermachtu”. Zainteresowanie imprezą było ogromne. Na teren „desantu” przybyły rzesze nie tylko miłośników militariów.