• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr26

Archiwum artykułów - REGION Europy nr26.

» Cudotwórca?

Kaszub z pochodzenia, liberał o rodowodzie „Solidarności”, ruchu robotniczego, którego strajki w 1980 roku doprowadziły do upadku komunizmu i w konsekwencji np. zjednoczenia Niemiec. Historyk z wykształcenia, zafascynowany Gdańskiem i jego dziejami. Określa siebie jako polityka proniemieckiego, proczeskiego i prorosyjskiego gdyż jego zdaniem każde nastawienie „anty” jest szkodliwe dla Polski i Unii Europejskiej, której jest entuzjastą. Krytykowany za podjęcie rozmów z Eriką Steinbach odpowiadał, że tylko wymiana poglądów i niekiedy twarda dyskusja jest w stanie coś zmienić. Jak na gospodarczego liberała, nie posiada majątku. Za czasów komunistycznych w pewnych okresach nie miał pracy.

» Boże Narodzenie w Polsce

Święto Bożego Narodzenia w tradycji chrześcijańskiej upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa. Przypada ono na okolice zimowego przesilenia. Boże Narodzenie to radość, dostatek i obdarowywanie. Jest to liturgiczne Święto stałe, przypadające na 25. grudnia, poprzedzone czterotygodniowym okresem oczekiwania – Adwentem.

» Kupuj z głową!

Już za parę tygodni będziemy obchodzić Boże Narodzenie. Od jak dawna jednak widujemy w supermarketach choinki, bombki, czekoladowe Mikołaje, czy zestawy świąteczne? Praktycznie już od końca września. Sprzedawcy stosują mnóstwo tricków marketingowych, aby nakłonić ludzi do kupowania często niepotrzebnych im rzeczy. Manipulacja jest powszechnie stosowana wśród sprzedających. Jak się przed nią bronić?

» Stany Zjednoczone Europy?

Parafowana przez liderów 27 państw umowa nie różni się istotnie od odrzuconej w 2005r. przez Francje i Holandię eurokonstytucji. Nie będzie tylko flagi, hymnu i preambuły. Minister spraw zagranicznych nazywać się będzie wysokim przedstawicielem ds. zagranicznych a prezydent Unii przewodniczącym Rady UE. Krytykowana wcześniej unijna konstytucja wejdzie w życie “tylnymi drzwiami” - bez rozgłosu i społecznej dyskusji w krajach członkowskich.

» Czocha – Tajemnica szyfrów

Zespół kryptologiczny „Pers Z” opracował maszynę-komputer, łamiącą radzieckie szyfry jednorazowe. Projekt ten technicznie i technologicznie przewyższał Enigmę. W zamku Czocha do dziś istnieją wielkie nieznane i owiane tajemnicą podziemia. To, co się w nich znajduje, może okazać się wielką sensacją, o ile naukowcy dotrą do tych jak dotąd niedostępnych zespołów tuneli i korytarzy. Dlaczego?

» BIO-kosmetyki

Kosmetyki naturalne znane były od wieków. Starożytne kobiety, o urodzie których krążyły legendy, dbały o wygląd wyłącznie w naturalny sposób np. stosując kąpiele w miodzie i mleku. W tamtych czasach znane było również działanie olejków eterycznych, z których każdy zapach pomagał w innych dolegliwościach, odprężał, czy uspokajał. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co natura nam ofiarowała i kupujemy np. bardzo drogie kremy, które i tak na ogół nie dają pożądanych rezultatów.

» GRANICA zniknie?

Od grudnia tego roku Niemcy i Polacy oraz obywatele państw należących do tzw. strefy Schengen nie będą już poddawani kontroli na granicy. Przeniesie się ona do wewnątrz UE. Kilka tygodni temu Sejm uchwalił ustawę o wejściu Polski do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) oraz Systemu Informacji Wizowej. Jej przyjęcie było warunkiem, aby z dniem 01.01.2008 Polska została przyjęta do strefy Schengen, a Polacy nie byli poddawani kontroli przy przekraczaniu granicy państw należących do UE. System Informacyjny Schengen zawiera on informacje kryminalne i sądowe oraz dane związane ze swobodnym przepływem osób. Rozwiązanie to pozwala m.in. na skuteczniejszą identyfikację poszukiwanych osób oraz przedmiotów, np. skradzionych samochodów.