• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr20

Archiwum artykułów - REGION Europy nr20.

» Podwyższenie kapitału spółki

Większość firm ma problemy z brakiem środków na realizację inwestycji czy bieżącą działalność, gdy nastąpiło zachwianie płynności finansowej. Zagraniczny udziałowiec może dofinansować polską spółkę m.in. poprzez: podwyższenie kapitału zakładowego, wniesienie dopłat, udzielenie pożyczki. Ważne jest, aby pamiętać w tych przypadkach o obowiązkach wobec organów skarbowych.

» Kongres dla absolwentów

Na ten dzień w Kolonii czekało wielu absolwentów uczelni wyższych. 29 i 30 listopada 2006 odbył sie w tym mieście Kongres dla absolwentów. Od 1989 roku głównym jego organizatorem jest firma Hobsons. Pełni ona rolę tzw. ”dyżuru rekrutacyjnego” przede wszystkim na terenie Niemiec i Szwajcarii. Poza rekrutacją, Hobsons pomaga firmom w poszukiwaniu młodej i dobrze wykształconej kadry.

» Kula ognia

Naloty na Drezno w lutym 1945 roku pod koniec wojny były efektem cynicznej gry polityków, którzy w tym samym czasie równie cynicznie oddali pod panowanie ZSRR i wydali na pewną śmierć tysiące ludzi we wschodniej Europie, stwarzając nowy podział świata.