• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr18

Archiwum artykułów - REGION Europy nr18.

» NPD groźne jak nigdy!

Skrajnie prawicowa Narodowa-Demokratyczna Partia Niemiec (NPD) kwestionuje polsko-niemiecką granicę na Odrze i Nysie. Ostatnio już w sposób jawny i co gorsza bez konsekwencji prawnych w Niemczech.

» Wadliwy formularz

Największy problem to dokument niemieckiego Urzędu Skarbowego. Od dwóch lat obarczony błędem, którego nikt nie koryguje.

» Aktywne 9 miesięcy

Czterdzieści dwa kilometry ma do przejścia każda przyszła mama, dlaczego właśnie tyle? Ponieważ wydatek energetyczny porodu porównywany jest do przejścia maratonu. Jest to spory wysiłek dla organizmu, do którego warto się zawczasu przygotować. W jaki sposób? Proponujemy ćwiczenia.