• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr14

Archiwum artykułów - REGION Europy nr14.

» Niemcy i Polska nie wydają przestępców

Niedawno niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karslruhe uznał, że Europejski Nakaz Aresztowania jest niezgodny z niemiecką konstytucją i wstrzymał wydawanie niemieckich obywateli innym krajom UE. Dzięki temu wyszedł na wolność finansista Al Kaidy, obywatel Niemiec, którego wydania domagali się Hiszpanie. W związku z tym szczeciński Sąd Okręgowy odmówił przekazania bawarskiej prokuraturze hotelarza podejrzanego o organizację wielkiego przemytu papierosów.

» Usługa z Polski do Niemiec

Ogólnie obowiązuje zasada Unii Europejskiej o swobodzie przepływu usług, jednak przedmiotowo ograniczona. Podobnie jak w przypadku dostępu do rynku pracy, Niemcy zastosowali wobec Polski, w wybranych dziedzinach, 2- letni okres przejściowy z możliwością przedłużenia do 5, albo nawet 7 lat.

» Uniknij podwójnego opodatkowania!

Podatnicy, którzy pracowali za granicą, mieli w zeszłym roku roku dużo problemów z rozliczeniem uzyskanych tam dochodów w Polsce. Nie potrafili wybrać odpowiedniej metody unikania podwójnego opodatkowania, a także prawidłowo obliczyć podatku. W tym roku może być jeszcze trudniej.