• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europa 1/2014

» Zdrowie na eksport

Polski rząd przewiduje, że w ciągu 3 lat branża turystki medycznej w znaczny sposób przyczyni się do promocji Polski i wzrostu PKB. Ministerstwo Gospodarki wspólnie z polskimi eksporterami przygotowało programy promocji dla 15 branż, które są polskimi specjalnościami eksportowymi. — Korzystając ze środków unijnych, chcemy promować za granicą perspektywiczne sektory naszej gospodarki, które w ciągu najbliższych trzech lat będą rozwijały się najszybciej. Turystyka medyczna jest jednym z nich — informuje ministerstwo.

» Kraj absurdów

To chyba największy absurd polskiej rzeczywistości – od kilku lat bez problemów podsłuchiwano kilkanaście osób z polskiego rządu z innymi członkami rządu i biznesmenami. Minister Spraw Wewnętrznych odpowiedzialny za ochronę rządu sam dał się podsłuchiwać. Są jeszcze inne ważne rekordy absurdu „teoretycznego państwa” , które można przedstawić w kilku grupach tematycznych.

» Szpieguj - kupuj - szantażuj!

Rosjanie „drezdeńczyka” Putina szpiegują i kupują co popadnie. Szczególnie chodzi im o energetykę, paliwa, telekomunikację i transport. Świetnie znający Niemców Putin, według doniesień prasowych, uważa Niemcy za swojego największego przyjaciela ale szpieguje go na potęgę. Polska jest dla niego „barierą” do lepszego świata czyli wejścia w struktury Unii Europejskiej. U nas stosuje metodę „kupić za wszelką cenę”.

» Niewolnicy skorumpowanych debili

Europa nie odbiega daleko od amerykańskiego życia ponad stan. Zadłużanie się skierowane było raczej na bieżące dobra konsumpcyjne, tak jak miało to miejsce w Polsce. Już w 2007 roku w naszym kraju zauważalne było spłacanie rat kart kredytowych poprzez zaciąganie nowych zobowiązań. Oczywiście podawanie nieprawdziwych danych w formularzach bankowych było „normą”, lecz akceptowaną przez system bankowy, który korzystał na tym „rozwoju”.

» Niszczenie demokracji

Pranie mózgu staje się istotnym elementem istnienia neoliberalnego systemu, co ostatnio widzimy po sukcesach, jakie ono odnosi — mówi Jürgen Roth.

» Cichy PUCZ

Jürgen Roth (69) jest najbardziej znanym i cenionym za rzetelność od ponad 30 lat niemieckim dziennikarzem śledczym, autorem wielu książek i filmów dokumentalnych. To europejski autorytet w sprawach związanych z przestępczością zorganizowaną. Niemal co roku publikuje nową książkę, która natychmiast staje się bestselerem i sprzedawana jest w ilości 250.000 – 300.000 egzemplarzy.

» Wojna walutowa

Od wielu lat istnieją podejrzenia, że pozbawiony możliwości audytu system Rezerwy Federalnej (Fed) wyprzedał rezerwy złota. W ciągu ostatnich dwóch lat, wielu polityków z USA twierdziło, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że ani Fort Knox, ani w FED (Bank Rezerw Federalnych), który jest prywatną instytucją finansową, nie ma żadnego złota, a jeśli jest to tylko bardzo mała ilość. Parlamentarzyści w USA żądali pełnej i publicznej inwentaryzacji oraz zbadania złota, FED zdecydowanie odmówił.