• Piłkoszalony

    Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
  • Kto tu jest Niemcem?

    Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
  • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

    “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
  • BANKSTERZY

    Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
  • Riese mroczny olbrzym

    Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
  • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

    Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
  • Alternatywa dla Niemiec

    Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Tanio, zdrowo i EKOLOGICZNIE

Technologię kanadyjską realizuje się na placu budowy i narażona jest ona na zmienne warunki pogodowe. W nowoczesnym systemie elementy wykonywane są jako gotowe ściany w hali produkcyjnej. W przypadku tradycyjnej technologii szkieletowej dokładność montażu konstrukcji na placu budowy wymaga wyjątkowej precyzji pracowników oraz dogodnych warunków pogodowych. Nowa technologia pozwala na stawianie domów nawet w okresie zimowym, oczywiście wcześniej musi być postawiona płyta fundamentowa lub piwnica. Opisywany system pozwala także na dowolne kształtowanie powierzchni budynku oraz dostosowanie projektów domów wykonywanych tradycyjnie do konstrukcji drewnianej. Jest to możliwe dzięki temu, że system opiera się na 6-ciu standardowych elementach, z których montowane są wszystkie ściany. Materiały użyte do budowy elementów domu posiadają certyfikaty unijne i są w dużej mierze produktami ekologicznymi.

Ochrona przed wilgocią

We wszystkich elementach jako obicie konstrukcji ścian zewnętrznych zastosowano wodoodporne płyty OSB/3 lub płytę “Fermacell” a w ścianach działowych pomieszczeń wewnętrznych wodoodporną płytę gipsowo - kartonową , jako materiał wykończeniowy. Na pokrycie zewnętrznych ścian stosowany jest najnowocześniejszy system ochrony domu przed wilgocią, który polega na stosowaniu na ścianach folii paro- przepuszczalnej oraz styropianu ryflowanego wraz z odprowadzeniem ewentualnie skroplonej wody. Drewno zastosowane w konstrukcji jest suszone do wilgotności 16%, w wyniku czego znikają w nim wszelkie formy życia organicznego. Oznacza to że drewno nie wymaga dodatkowej chemicznej impregnacji, którą możemy zastosować na życzenie klienta. Elementy są impregnowane ciśnieniowo w tych miejscach gdzie jest to niezbędne tj: podwaliny przy fundamencie, konstrukcja więźby dachowej, drewno przy otworach okiennych i drzwiowych, a więc tam gdzie może być kontakt z wodą lub nadmierna wilgoć.

Także do samodzielnego montażu

Ideą systemu jest stwarzanie największych możliwości dotyczących wykończenia domu, jako że wykonanie elementów i ich montaż realizowany jest wyłącznie przez wyspecjalizowane grupy. Czas montażu ścian parteru i piętra oraz więźby dachowej, na uprzednio wykonanej płycie fundamentowej lub piwnicy, trwa około 10 dni. Klient może indywidualnie określić zakres prac wykończeniowych w domu. Istnieje możliwość nabycia domu bez wykończonego poddasza, które kupujący może zrealizować samodzielnie, w dogodnym dla siebie czasie.

Dowolny system ogrzewania

Można samodzielnie dokonać wyboru systemu ogrzewania. Proponowane jest ogrzewanie nadmuchowe, gorącym powietrzem, które wytwarzane jest w kominkach opalanych drewnem. Można wybrać także ogrzewanie podłogowe, elektryczne lub gazowe. Współczynnik przenikania ciepła K < 0,17 W/m2K dla ścian domu budowanego w tym systemie oznacza, że ogrzanie pomieszczeń nigdy nie było tak tanie.

Ekologia i oszczędność ciepła oraz kosztów

Od najdawniejszych czasów drewno było podstawowym materiałem budowlanym ze względu na specyficzne cechy użytkowe. Połączenie wielowiekowej tradycji budowania z drewna z najnowocześniejszymi technologiami wytwarzania oraz najnowszymi osiągnięciami techniki budowlanej, stworzyło zupełnie nową jakość w budownictwie. Powstałe rozwiązania wykorzystane w tym systemie łączą doskonałe właściwości konstrukcyjne drewna z najlepszą izolacyjnością cieplną i akustyczną wełny mineralnej, dając w rezultacie rewelacyjne parametry budynku za rozsądną i w porównaniu do innych technologii, niską cenę. Należy zauważyć że dom o konstrukcji drewnianej posiada swój własny mikroklimat, który bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie osób w nim mieszkających.

Domy o konstrukcji drewnianej mają wiele zalet:

  1. Drewno jest łatwo dostępne i proste w obróbce na placu budowy
  2. Przy budowie domu drewnianego nie ma żadnych tzw. prac mokrych, co skraca czas budowy i umożliwia prowadzenie prac przez cały rok.
  3. Stosunkowo mały ciężar elementów konstrukcji domu drewnianego ułatwia transport na plac budowy jak i na samym placu.
  4. Takie domy nie wymagają kosztownych fundamentów lub piwnic.
  5. Mają znakomitą, nieporównywalną z budownictwem tradycyjnym termoizolacyjność ścian.
  6. Latem w upalne dni dają miły chłodny klimat a zimą są ciepłe i energooszczędne.

Źródło: REGION Europy nr25