• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr25

Archiwum artykułów - REGION Europy nr25.

» ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA

Czy idąc do marketu zawsze wiemy, co tak naprawdę kupujemy? Niestety, często wybieramy produkty, które są najczęściej reklamowane, mają ładne, przyciągające wzrok opakowania… Przyczyną naszej niewiedzy o produktach często bywa to, iż  w jakimś stopniu nieświadomość jest wygodniejsza. Nawet, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że apetyczny wygląd żywności zawdzięczamy wielu barwnikom, czy konserwantom, to kupno jej tłumaczymy sobie tym, że niewielka ilość szkodliwych środków nie może przecież bardzo zaszkodzić. Może warto sięgnąć po żywność ekologiczną, aby nie spełniło się powiedzenie „kropla drąży kamień”…?

» Pieniądze na wiatr?

Już w tym roku pojawią się na polskim rynku inwestycyjnym pierwsze zagraniczne fundusze, które koncentrować się będą na firmach przyjaznych środowisku. Na ich szczególną uwagę zasługiwać będą przedsiębiorstwa zaangażowane w projekty związane z energią odnawialną i biopaliwami. W sierpniu zakończyły się zapisy na polisę inwestycyjną jednego z tego typu funduszy - New Word Alternative Investements. Polisę tę nazwano Energy +. Zysk klienta takiego funduszu uzależniony jest od rozwoju sektora energii ekologicznej w Polsce a perspektywy jego wzrostu są bardzo duże.

» Transport zabija

Od wieków ludzkość przemieszcza się z miejsca na miejsce Jeszcze kilkaset lat temu robiono to za pomocą zwierząt pociągowych. Później zaczęto wymyślać coraz szybsze i wygodniejsze środki transportu (samochody, samoloty, statki, metra…). Ludzie budowali nowe autostrady, lotniska, czy wielkie porty, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wielką krzywdę wyrządzają środowisku, a w związku z tym sobie samym. Dopiero w ostatnich latach zaczęto poważnie zastanawiać się nad tym, kiedy dostrzeżono już trwałe zmiany w środowisku wywołane przez ludzkie działanie.

» Tanio, zdrowo i EKOLOGICZNIE

Technologię kanadyjską realizuje się na placu budowy i narażona jest ona na zmienne warunki pogodowe. W nowoczesnym systemie elementy wykonywane są jako gotowe ściany w hali produkcyjnej. W przypadku tradycyjnej technologii szkieletowej dokładność montażu konstrukcji na placu budowy wymaga wyjątkowej precyzji pracowników oraz dogodnych warunków pogodowych. Nowa technologia pozwala na stawianie domów nawet w okresie zimowym, oczywiście wcześniej musi być postawiona płyta fundamentowa lub piwnica.

» Wróg mafii

W latach PRL-u był początkującym prokuratorem w Malborku. Nie wstąpił do partii komunistycznej, mimo nacisków ze strony przełożonych. Odmówił, tłumacząc, że prawo gwarantuje niezawisłość prokuratora, a legitymacja partyjna mogłaby tą niezawisłość kwestionować. Ścigał drobnych złodziejaszków. W 1980 r. otrzymał sprawę, która wówczas wstrząsnęła całą Polską: wykrył i doprowadził do skazania psychopaty, który zamordował siekierą swoją rodzinę. Sąd skazał mordercę na 25 lat więzienia. Czyżewski napisał odwołanie, żądając kary śmierci dla zwyrodnialca. Zaraz po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego w dniu 13.12.1981r. został internowany i osadzony w Białołęce. Za co?

» Ludzie SS tworzyli BKA

Prezydent Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA - Bundeskriminalamt) - Jörg Ziercke powołał specjalne kolegium, którego zadaniem będzie badanie przeszłości urzędu - szczególnie w latach 50., 60. i 70. Jak wynika z dokumentów, w tym okresie ludzie powiązani z nazizmem dominowali w zachodnioniemieckiej policji kryminalnej. BKA utworzono 8 marca 1951 roku. Na początku istnienia tego urzędu, z 47 jego wysokich funkcjonariuszy, aż 33 należało do partii nazistowskiej. Wszyscy wyżsi rangą policjanci zatrudniani w BKA pod koniec lat 50-tych, należeli wcześniej do partii nazistowskiej.

» Boom na SPA

Spa w czasach nowożytnych wiąże się z popularyzacją wodolecznictwa oraz modą na uzdrowiska, którą zapoczątkowało w XIV wieku belgijskie miasto o nazwie Spa, słynące z leczniczych źródeł. W 1991 r. pojęcie to zostało wylansowane w Ameryce, z myślą o stworzeniu luksusowych miejsc odnowy biologicznej i relaksu. Podobno inspirację stanowiły kąpiele integracyjne hippisów w latach 70.

» SUPLEMENTY z GŁOWĄ

Zgodnie z Polami Lalonda największy wpływ na nasze zdrowie ma styl życia jaki prowadzimy. W wielu przypadkach nasze samopoczucie, witalność czy stan zdrowia zależą od nas samych. Z pewnością jest to bardzo pocieszające stwierdzenie. Jeśli odżywiamy się zdrowo, regularnie ćwiczymy i unikamy stresu to likwidujemy czynniki ryzyka wielu chorób.