• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Spotkanie z Jürgenem Rothem

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz magazyn polsko - niemiecki „Region Europa” zapraszają na spotkanie z
Jürgenem Rothem
13 września 2013 r. o godz. 16.00
w Centrum Prasowym FOKSAL, sala A w Domu Dziennikarza w Warszawie, ul. Foksal 3/5

- wybitnym niemieckim dziennikarzem śledczym, w ramach prezentacji w Polsce jego najnowszej książki „W sieci nacisków. Jak polityczna gospodarcza elita niszczy nasz kraj”, która w Niemczech stała się bestselerem, podobnie jak jego wcześniejsza książka „Niemcy kraj mafii” - ukazała się w Polsce w grudniu 2010 roku pod tytułem „Europa mafii”.

W tej świetnie udokumentowanej książce autor pokazuje, jak włoskie i rosyjskie organizacje mafijne systematycznie infiltrują politykę i gospodarkę w Niemczech. Mafia to, według Rotha, już nie egzotyczne zjawisko; mafia stała się gospodarczym i politycznym czynnikiem władzy. Dawno już nie chodzi tylko o wymuszanie haraczu, prostytucję i handel narkotykami, ale o władzę i wpływ na polityczne i gospodarcze decyzje, kosztujące społeczeństwa Europy miliardy euro. Jego zdaniem nastąpiło przejście od tradycyjnego modelu biznesowego mafii do dobrze wykształconych "inwestorów", którzy zarobione brudne pieniądze lokują w legalnych przedsięwzięciach gospodarczych. Bronią nowej mafii są akcje, udziały, lokaty, inwestycje. Przestępcza mafia pozostaje w symbiozie z podobnymi do mafijnych strukturami władzy politycznej i finansowej, gdzie dominują ciemne interesy, sitwy i układy, szantaże, zależność sprzedajnych polityków od szemranych „biznesmenów”, oszustwa księgowe, zanik norm etycznych. Jak stwierdził z dumą jeden z włoskich mafiosów: "Także niemieccy politycy znajdują się na naszej liście płac. Wielkie pieniądze można zarobić tylko wtedy, kiedy się idzie ręka w rękę z polityką". O kolejnej swojej książce, „Gazprom – groźne imperium” autor mówił - „Gazprom jest potężniejszy od włoskiej mafii i dlatego nie można porównywać Gazpromu do włoskiej mafii. Jest także bardziej od niej wpływowy".

Autor przedstawi swoją najnowszą książkę oraz problematykę powiązań europejskich polityków i banków z przestępczością zorganizowaną, a także podejmie się dyskusji na te tematy w odniesieniu do Niemiec, Polski i Europy. Przewidziany czas dyskusji to 3-4 godziny.

W czasie spotkania dostępna będzie książka „Europa mafii” w polskiej wersji.