• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Portal Wimdu w polskiej wersji!

Wimdu GmbH to niemiecka firma, która zaczęła działalność w marcu 2011 roku. Szybko powiększyła się do grona aż 350 pracowników z ponad 40 różnych krajów! Wimdu jest serwisem internetowym, który oferuje szeroki wybór prywatnych zakwaterowań tj. mieszkania, apartamenty, domy i pokoje. Obiekty z bazy Wimdu znajdują się już w ponad 100 krajach na całym świecie. Mottem firmy jest "Travel like a local", co oznacza podróżowanie na odmiennych zasadach niż dotychczas. Arne Bleckwenn i  Hinrich Dreiling, którzy założyli Wimdu, od zawsze uwielbiali podróżować. Jednak z wyprawy na wyprawę, byli coraz bardziej rozczarowani warunkami noclegowymi, jakie oferują hotele oraz hostele. Jako alternatywę dla tego typu zakwaterowania zaproponowali wynajem prywatnych mieszkań i pokoi. Był to bodziec do stworzenia takiej właśnie firmy.

Polska wersja

Od niedawna bardzo szybko zaczęła się rozwijać polska wersja językowa serwisu. Coraz więcej Polaków postanowiło udostępnić swoje prywatne mieszkania oraz pokoje. W całej bazie Wimdu znajdziemy 150,000 zarejestrowanych użytkowników. Warto dodać, że z każdym dniem ta liczba się zwiększa.

Dla kogo jest Wimdu?

Każdy, kto lubi podróże i stawia na poznanie miasta od innej strony niż strice turystyczną, powinien wybrać się z Wimdu chociaż raz. Poprzez serwis można wynająć cały dom, apartament, jak również skromne, lecz urocze mieszkanie. Dla podróżujących w pojedynkę lub z jednym towarzyszem portal oferuje przestronne pokoje. Ci, którzy szukają niezapomnianych wrażeń, znajda również coś ciekawego dla siebie! Nocleg na wielkim łożu pod gołym niebem, w prawdziwym cygańskim taborze czy w... samolocie? Znajdziemy tam najbardziej wymyślne i ciekawe formy noclegów.

Jak to działa?

Dzięki naszemu serwisowi możesz zaplanować swoje wakacje nie wychodząc z domu. Znajdź swój wymarzony apartament w mieście, które chcesz odwiedzić. Zobacz zdjęcie, przeczytaj krótką informację od właściciela, a co najważniejsze znajdź opinie wcześniejszych użytkowników. Dzięki temu będziesz miał pewność, że trafiłeś w dobre ręce! Do osoby, która pomoże Ci poznać to miasto dosłownie od podszewki. Jesteś pewien, że to Twój wymarzony apartament - zarezerwuj go i czekaj na potwierdzenie od Twojego gospodarza. A potem już tylko pakuj walizki i plecaki i ruszaj w drogę. Twój gospodarz już na Ciebie czeka!

Wynajmij swój apartament i zamień się w gospodarza

Jeśli posiadasz dom, pokój, mieszkanie wakacyjne lub takie, które łatwo można w takowe przeobrazić, możesz w prosty sposób zacząć je wynajmować w czasie wakacji. Nie zależnie od tego, czy to mieszkanie balkonem lub z tarasem, bliźniak czy domek jednorodzinny – Wimdu umożliwia Ci bezpłatne umieszczenie Twojej oferty w Internecie i oferuje dodatkowo profesjonalne wsparcie. W prosty sposób możesz zaprezentować swój pokój lub mieszkanie szerokiemu gronu odbiorców na całym świecie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o działalności Wimdu, zapraszamy do odwiedzenia strony na portalu Facebook.