• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Twój REGION Europy nr9

Archiwum artykułów - Twój REGION Europy nr9.

» O szczęściu w szaleństwie

Coraz częściej można zaobserwować ludzi, którzy nie robią wrażenia bezdomnych, a wybierają ze śmietników butelki z kaucją. Ceny lecą w górę, płace nie. Przepaść między bogatymi, a biednymi rośnie, a w wiadomościach słychać co rusz o wojnach, katastrofach i skażonych artykułach spożywczych. Gdzie w tym szaleństwie znaleźć własne szczęście?

» Antyniemiecki happening?

Happening zorganizowany został przez niemiecki ruch komunistyczny i związkowy, a w szczególności ludzi zaangażowanych w stowarzyszenia na rzecz reaktywacji Niemieckiej Partii Komunistycznej oraz członków Związków Zawodowych IMG Metall, m.in. zakładów BMW i Mercedes. W Zgorzelcu i Bogatyni można było go zobaczyć 12 i 13.05.11. W dniach następnych kolumna kilku samochodów ciężarowych (zabytkowych) podążała z prędkością kilkunastu kilometrów na godzinę przez Gubin, Słubice, Frankfurt nad Odrą, Poznań i Bydgoszcz do Gdańska.

» Polska na krawędzi?

Polski Titanic już nabiera wody, mimo to nadal obowiązuje wśród rządzących reguła: "Niech się wali, niech się pali, a my będziemy w piłkę grali" - mówi Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

» Powrót niemieckiej marki?

Początkowo była ona tylko jedną z wielu walut na świecie, ale dość szybko zdobyła, a potem ugruntowała swoją pozycję jednej z najbardziej stabilnych i najpewniejszych w wymianie towarowej. Pojęcie "niemiecka marka" wiązało się ściśle z określeniami "cud gospodarczy" i "socjalna gospodarka rynkowa". Wiele milionów Niemców w tej właśnie walucie zgromadziło swój majątek, opierając się na jej stabilności.