• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Twój REGION Europy nr18

Archiwum artykułów - Twój REGION Europy nr18.

» Granica rosyjskich carów

Tworząc granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej, Stalin wrócił do planów carskich z 1914 roku.

» Niepoprawny

Furia jaką wywołują niektóre moje publikacje książkowe wiąże się z szeroko rozumianą polityką. Prawda o której piszę jest dla wielu niewygodna bo dotyka podstaw III RP stąd tak ostre i brutalne ataki - mówi Sławomir Cenckiewicz.

» Władcy marionetek

Z Piotrem Tymochowiczem o mediach i kulisach PR w polityce oraz życiu rozmawia Beata Steć.

» Infomafia

Rząd, który posyła swoich Rambo do redakcji gazety czy innego medium to dla mnie przykład raczej najciemniejszego średniowiecza niż demokracji. – mówi Egmont R. Koch.

» REPORTER życia i śmierci

Przykład Wietnamu nauczył USA tego, że wolne media mogą przeszkadzać w prowadzeniu wojen – mówi Randy Barumann, legendarny „Congo” Randy – korespondent wojenny tygodnika „STERN”.

» Zaklinanie rzeczywistości

Premier D. Tusk i Min. Finansów J. Rostowski uważają, że w Polsce widać już pierwsze oznaki ożywienia. Niestety, oznaki ożywienia widać także gdy hieny i sępy zlatują się do rozkładającej się padliny – mówi Janusz Szewczak, Gł. Ekonomista SKOK.

» GANGSTERSKA gospodarka

Problem dotyczący korupcji jest wszędzie problemem strukturalnym, z którego korzystają nie tylko gospodarcze, ale także polityczne elity, koszty takich działań zrzucając na społeczeństwa - mówi Jürgrn Roth.