• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Twój REGION Europy nr17

Archiwum artykułów - Twój REGION Europy nr17.

» Blondynka o sobie

Szukałam czegoś prawdziwego, co dałoby mi poczucie spełnienia. Szłam za swoim wewnętrznym głosem wbrew temu co robiła reszta świata, nie interesowało mnie to co o mnie myślą. Wiedziałam, że chcę być wierna sobie. I dziś wiem, że miałam rację -  mówi Beata Pawlikowska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek.

» KUCHNIA ŻYCIA

Wielką sztuką wielkiej kuchni jest prostota – mówi Thierry Baumgart, Szef Kuchni Hotelu Tuchmacher w Görlitz.

» Polska w rękach MAFII

Polska jest krajem, w którym mafia robi, co chce i hula, jak chce – mówi Aleksander Gudzowaty w swoim ostatnim wywiadzie.

» Demograficzne domino

Po 2024 roku przewidywane jest wprowadzenie nowych globalnych zasad rządzenia i jednego światowego pieniądza jako remedium na depresję gospodarczą i demograficzną katastrofę w Europie i innych krajach.

» Grecja, Cypr i... Polska?

Kilka lat temu na mapach prezentowanych przez D. Tuska na tle czerwonej depresji państw takich jak Niemcy, Francja, Włochy czy Hiszpania widniały tylko trzy kraje określane mianem zielonych wysp rozwoju i prosperity. Były to Grecja, Cypr i... Polska.

» Jak kraść? Łatwo!

Dlaczego w Polsce złodziej postrzegany  jest jako człowiek zaradny, odpowiedzialny, dobrze pilnujący swych interesów, dbający o rodzinę a uczciwy przedsiębiorca to naiwniak, relikt minionej epoki niedostosowany do realiów społecznych XXI wieku?

» ŚWIETLÓWKI Energooszczędna ŚMIERĆ!

Badania wykazują, że nie tylko rtęć zawarta w świetlówkach zabija. Także emitowane przez nie światło zaburza gospodarkę hormonalną człowieka. Nie tylko rozbita świetlówka jest zabójcza dla człowieka i zwierząt. W trakcie normalnej pracy emituje bardzo szkodliwy fenol. Podczas II wojny światowej więźniów niektórych niemieckich obozów koncentracyjnych, np. w Auschwitz, Buchenwaldzie czy Dachau, zabijano przez wstrzyknięcie tego związku chemicznego bezpośrednio do komory serca.