• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Twój REGION Europy nr16

Archiwum artykułów - Twój REGION Europy nr16.

» Mieszkania dla Polaków?

W pięknie odrestaurowanym Görlitz jest mniej mieszkańców niż za czasów NRD i dość dużo pustych mieszkań. Bezrobocie we wschodnich landach to ok. 18%, a w zachodnich Niemczech 4%.

» PRL bis?

Zebranie wszystkich głupot opowiadanych i publikowanych w mediach, a także w internecie, o moim tekście i dziennikarstwie zajęłoby tomy. To przykre, bo dzieje się w czasach „wolnej Polski”, a przypomina czasy PRL-u — mówi Cezary Gmyz.

» Historia pisana Photoshopem

Niedawno wydano w Polsce książkę Iana Kershawa „Führer. Walka do ostatniej kropli krwi”. Na stronie tytułowej widać Adolfa Hitlera, witającego się z młodym żołnierzem. – to zdjęcie fałszuje historię.

» Dzienniki Hitlera - Kłamstwo po latach

Tym razem doszło do dziennikarskiej manipulacji w czasie opisywania przez Gazetę Wyborczą jednej z największych afer dziennikarskich na świecie, której jedną z głównych postaci był Gerd Heidemann.

» Sfałszowany wywiad

Tygodnik Stern rozmawiał z szefem powietrznych piratów: Chcemy trzeciej wojny światowej”. Habash nigdy czegoś takiego nie powiedział, a ja nigdy czegoś takiego nie napisałem. Jest to dla mnie (po dziś dzień) uderzający przykład dziennikarskiej manipulacji - mówi Randolph Braumann.

» Jawność pierwszym krokiem do demokracji

Jednym z nieodłącznych elementów demokracji zarówno państwowej jak i wewnątrz - organizacyjnej jest jawność.

» Niemcy się boją... wolnego rynku

Około 43 proc. uważa, że zagrożone są miejsca pracy zarówno wymagające, jak i niewymagające kwalifikacji zawodowych, a 30 proc. obawia się przede wszystkim napływu niewykwalifikowanych pracowników. Tylko 15 proc. pytanych sądzi, że otwarcie rynku pracy nie stanowi zagrożenia dla pracowników niemieckich. Okazuje się, że badania wskazują także, iż silne obawy o miejsca pracy obecne są w całym niemieckim społeczeństwie i widoczne są we wszystkich jego warstwach.

» Opuszczą Polskę na zawsze?

Swoboda przepływu pracowników to normalny stan w UE, a mieszkańcy wschodnioeuropejskich państw Unii mogą wreszcie w pełni z niej korzystać. Rząd RFN spodziewa się, że rocznie do Niemiec przyjedzie ok. 100 tysięcy chętnych do podjęcia zatrudnienia w tym kraju. Nie wiadomo jak Niemcy to obliczyli, że nowych pracowników będzie tak mało. A trzeba pamiętać że wg. naszych zachodnich sąsiadów, ta liczba to mieszkańcy z ośmiu państw, dla których otwarto rynek w dniu 01.05.11, a nie tylko obywatele Polski. Nieco innego zdania są przedstawiciele firm pośredniczących w załatwianiu pracy do Niemiec.

» Wojna o pieniądz

Oficjalnie twierdzi się, że nazizm otrzymał wsparcie finansowe od wielkiego przemysłu niemieckiego. Przytacza się w tym kontekście nazwiska Fritza Thyssena, Augusta Borsiga, Emila Kirdorfa, Alberta Voeglera, firmę Conti (kauczuk), ród Krupp von Bohlen, Friedricha Flicka, Georga von Schnitzlera (IG Farben), bankiera Kurta von Schroedera. Jest jednak grupa historyków i ekonomistów, którzy przeczą tej tezie. Ich zdaniem to Wall Street była kluczowym „sponsorem” nazizmu w Niemczech.

» Złoty spisek

Dzisiejszy system ekonomiczno-finansowy stworzono w USA zaraz po II wojnie światowej. Oparto go na porozumieniach z Bretton Woods, których ojcami byli Keynes i White. System był w założeniach przywilejem Stanów Zjednoczonych. Przywódca Francji gen. Charles de Gaulle określił później ten przywilej mianem przesadnego. Zapewniał on USA światową dominację papierowego dolara, który od tego czasu w rezerwach banków emisyjnych na całym świecie był równoważny ze złotem.