• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Twój REGION Europy nr11

Archiwum artykułów - Twój REGION Europy nr11.

» POLSKIE ŚWINIE

Autorzy tekstu, Zdzisław Szostek i Józef Kudela napisali, że w dniu 7 czerwca w późnych godzinach wieczornych do domu będącego własnością polskiej rodziny, brutalnie wkroczyła, wyważając drzwi wejściowe, grupa niemieckich policjantów. Zabrano klucze i przeszukano, bez obecności właścicielki, cały dom. Po proteście właścicieli i zażądaniu nakazu rewizji, zostali oni wulgarnie wyzywani od polskich świń itp. Policjanci siłą wywlekli chorą właścicielkę z jej domu, po czym zawieźli ją na miejscowy komisariat policji. Tu została ona pobita, a następnie przeszukana, w obecności mężczyzn, przez policjantkę.

» Lekcja historii?

O zmroku ubrani w mundury wojskowe zaczęli zabawę na całego kopiąc w drzwi niektórych mieszkań z okrzykami "otwierać gestapo!" - pisze Józef Kudela w Gazecie Powiatowej Dolny Śląsk w artykule "Bachorki Steinbach". Prezentujemy skrót artykułu. Foto: strona internetowa Schlesische Jugend Sachsen.

» Mordercze archiwum

Na początku czerwca 1945 r.  na dziedziniec pałacu w Radomierzycach wjechały trzy terenowe samochody. Z aut wysiadło kilku cywilów i uzbrojeni żołnierze w polskich mundurach. Weszli do pałacowych pomieszczeń. Zamierzali przeszukać zdeponowane w Radomierzycach pod koniec II wojny światowej ogromne niemieckie super tajne archiwum. Jadąc do pałacu, nie wiedzieli jeszcze, co ono zawiera. Kilkadziesiąt lat później trzy najbardziej wtajemniczone w te poszukiwania osoby zostały zamordowane - wszystkie w tajemniczych okolicznościach. Był wśród nich peerelowski premier Piotr Jaroszewicz.

» Sfałszowany wywiad

"Tygodnik Stern rozmawiał z szefem powietrznych piratów: Chcemy trzeciej wojny światowej".  Habash nigdy czegoś takiego nie powiedział, a ja nigdy czegoś takiego nie napisałem. Jest to dla mnie (po dziś dzień) uderzający przykład dziennikarskiej manipulacji - mówi Randolph Braumann.

» Banki jak nowotwór!

Wielkie instytucje finansowe, zwłaszcza banki inwestycyjne nie zarabiają już na wieloletnich inwestycjach i oszczędnościach, tylko na kilkugodzinnych spadkach. Nie zarabiają na promowaniu innowacyjnych przedsięwzięć, których efekty społeczeństwa mogłyby odczuwać za kilka czy kilkanaście lat, tylko na obstawieniu, w której rundzie nastąpi nokaut jakiegoś kraju czy instytucji. Wehikuły finansowe stworzone przez bankierów są tak skomplikowane, że nawet laureaci Nobla nie do końca wiedzą, co się za nimi kryje. Oparte one są na algorytmach matematyczne i programach komputerowych. Uruchomić krach może więc banalna przerwa w dostawie prądu lub pomyłka w oprogramowaniu.