Twój REGION Europy nr11
Archiwum artykułów - Twój REGION Europy nr11.
» POLSKIE ŚWINIE
Autorzy tekstu, Zdzisław Szostek i Józef Kudela napisali, że w dniu 7 czerwca w późnych godzinach wieczornych do domu będącego własnością polskiej rodziny, brutalnie wkroczyła, wyważając drzwi wejściowe, grupa niemieckich policjantów. Zabrano klucze i przeszukano, bez obecności właścicielki, cały dom. Po proteście właścicieli i zażądaniu nakazu rewizji, zostali oni wulgarnie wyzywani od polskich świń itp. Policjanci siłą wywlekli chorą właścicielkę z jej domu, po czym zawieźli ją na miejscowy komisariat policji. Tu została ona pobita, a następnie przeszukana, w obecności mężczyzn, przez policjantkę.
» Lekcja historii?
O zmroku ubrani w mundury wojskowe zaczęli zabawę na całego kopiąc w drzwi niektórych mieszkań z okrzykami "otwierać gestapo!" - pisze Józef Kudela w Gazecie Powiatowej Dolny Śląsk w artykule "Bachorki Steinbach". Prezentujemy skrót artykułu. Foto: strona internetowa Schlesische Jugend Sachsen.
» Mordercze archiwum
Na początku czerwca 1945 r. na dziedziniec pałacu w Radomierzycach wjechały trzy terenowe samochody. Z aut wysiadło kilku cywilów i uzbrojeni żołnierze w polskich mundurach. Weszli do pałacowych pomieszczeń. Zamierzali przeszukać zdeponowane w Radomierzycach pod koniec II wojny światowej ogromne niemieckie super tajne archiwum. Jadąc do pałacu, nie wiedzieli jeszcze, co ono zawiera. Kilkadziesiąt lat później trzy najbardziej wtajemniczone w te poszukiwania osoby zostały zamordowane - wszystkie w tajemniczych okolicznościach. Był wśród nich peerelowski premier Piotr Jaroszewicz.
» Sfałszowany wywiad
"Tygodnik Stern rozmawiał z szefem powietrznych piratów: Chcemy trzeciej wojny światowej". Habash nigdy czegoś takiego nie powiedział, a ja nigdy czegoś takiego nie napisałem. Jest to dla mnie (po dziś dzień) uderzający przykład dziennikarskiej manipulacji - mówi Randolph Braumann.
» Banki jak nowotwór!
Wielkie instytucje finansowe, zwłaszcza banki inwestycyjne nie zarabiają już na wieloletnich inwestycjach i oszczędnościach, tylko na kilkugodzinnych spadkach. Nie zarabiają na promowaniu innowacyjnych przedsięwzięć, których efekty społeczeństwa mogłyby odczuwać za kilka czy kilkanaście lat, tylko na obstawieniu, w której rundzie nastąpi nokaut jakiegoś kraju czy instytucji. Wehikuły finansowe stworzone przez bankierów są tak skomplikowane, że nawet laureaci Nobla nie do końca wiedzą, co się za nimi kryje. Oparte one są na algorytmach matematyczne i programach komputerowych. Uruchomić krach może więc banalna przerwa w dostawie prądu lub pomyłka w oprogramowaniu.