• Piłkoszalony

    Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
  • Kto tu jest Niemcem?

    Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
  • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

    “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
  • BANKSTERZY

    Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
  • Riese mroczny olbrzym

    Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
  • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

    Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
  • Alternatywa dla Niemiec

    Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Twój REGION Europy nr10

Archiwum artykułów - Twój REGION Europy nr10.

» 2012 – czas zagłady?

Świat nie musi zginąć, on musi się tylko zmienić - mówi Erich von Däniken.

» Afgańskie przekleństwo

Śmierć nie zagląda w oczy tylko na polu walki czy podczas patroli gdy wybuchają bomby w środku miasta. Śmierć potrafiła dopaść niektórych z nas już tu w Niemczech.  Obawiam się, że oficjalne statystyki nie odpowiadają faktycznej liczbie ofiar tej niepotrzebnej wojny – mówi były żołnierz Bundeswehry w rozmowie z Mariuszem Klonowskim.

» Bestia jest w nas

Rozmowa z Piotrem Tymochowiczem. To nie media czynią z nas bestię, tylko my mamy ją w sobie - mówi  Piotr Tymochowicz.

» Loża minus pięć

Tak nazywam mafię, bo to jest piąty poziom piekła. Uważam, że to są wszyscy ci, co żerują na Polsce – z Aleksanderm Gudzowatym rozmawiała Beata Steć.

» Doktryna DŁUGU

Symptomy obecnego kryzysu zauważamy w 1971 roku, kiedy to Richard Nixon zastąpił w gospodarce obowiązujące reguły Keynesa teorią liberalną Friedmana. Kierunek ten zakorzenił się w USA w czasach rządów Ronalda Regana i w Wielkiej Brytanii za Margaret Thatcher. W polityce liberalnej zaczął dominować monetaryzm. Zasadą tego ekonomicznego dogmatu jest wiara, że rynki wiedzą wszystko najlepiej a podmioty poddawane presji konkurencji, funkcjonują sprawniej jako własność prywatna. Monetaryzm preferował potrzebę zdobywania pieniędzy i szybkiego bogacenia się, co powodowało konieczność zaciągania większej liczby kredytów.

» Gangsterska gospodarka

Coraz więcej członków elit gospodarczych i politycznych w Europie traktuje takie zalety, jak praworządność, wysokie morale oraz konstytucyjne wartości, tylko jako teatr, show i inscenizację – mówi Jürgen Roth.