• Piłkoszalony

    Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
  • Kto tu jest Niemcem?

    Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
  • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

    “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
  • BANKSTERZY

    Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
  • Riese mroczny olbrzym

    Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
  • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

    Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
  • Alternatywa dla Niemiec

    Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Silnik na ciśnienie wody!

Czy najlepsi wynalazcy świata rezydują tylko w USA? Wiedeński „Neue Kronen-Zeitung” pod tytułem „Imperium oleju w głowie” pisał m.in.: Co roku przy rozdaniu naukowych nagród Nobla mamy się ten sam obraz: laureaci pochodzą ze wszystkich krajów lecz jako symbol ich państwowych dokonań figuruje USA. To jest tajemnica powodzenia systemu amerykańskiego. Jego wyższość nie opiera się na przewadze militarnej lecz na nauce i badaniach, dla których potrafi wykorzystać bogactwo pomysłów dużych i małych geniuszy z całego świata. Dlatego też z całego świata garną się do USA. Amerykańskie imperium jest oliwione przez ich „olej w głowie”. Narzekanie na ten „transfer wiedzy” jest tak długo absurdalne, jak po naszej stronie Atlantyku nie zostaną stworzone lepsze warunki dla nauki i badań.”

Czy „mózgi” na całym świecie muszą tak jak 100 lat temu emigrować do USA aby zrealizować swoje pomysły? Na czym polega istotna różnica? W USA nie ma znaczących biurokratycznych przeszkód aby założyć lub zarejestrować firmę. Ponadto można tam wnioskować o kapitał udziałowy po to aby sfinansować i zrealizować konkretne projekty. Innowacja jest tam więc czymś normalnym i przez nikogo nie jest hamowana. Jak ta kwestia wygląda w Europie – a w szczególności w Niemczech? Źle i aby to zmienić przede wszystkim należy się powołać na „uśpione” europejskie siły twórcze, które w przeciągu stu lat stworzyły rzeczy wielkie i umożliwiły dzisiejszy dobrobyt. Nie wolno przy tym zapominać, że większość patentów została zgłoszona przez indywidualnych wynalazców. Mówi się już powszechnie, że konieczna jest liberalizacja usług finansowych oraz obniżki podatków dla inwestorów i przedsiębiorców. Przejdźmy jednak do konkretnych innowacji, które mogły by być w przyszłości istotne dla gospodarki. Silnik pracujący dzięki CIŚNIENIU WODY jest bez wątpienia rewolucją w dziedzinach techniki napędowej, ochrony środowiska i gospodarki. Woda jako paliwo jest najczystszą formą energii. Przy jego użyciu nie powstają żadne substancje szkodliwe. Został on zgłoszony w niemieckim urzędzie patentowym w Monachium. Obok przedstawiamy model, który był testowany w regionie Stuttgartu. Może być produkowany jako agregat stacjonarny lub przenośny. Jest dwutaktowy i prawie niezawodny. Nie wymaga także magazynowania dużych ilości części zapasowych. Zmiany klimatu i tzw Efekt Cieplarniany związane są z emisją CO2. To jest wiadome ale co się robi w tym zakresie? W Nairobi około 5000 delegatów związanych z ochrona środowiska konferowało przez tydzień. Wyniki praktycznie żadne. Niedawno prezydent Chirac zorganizował konferencję członków rządów z całego świata aby utworzyć akcję “Aktywnych”. Jest tylko nadzieja, że wreszcie się coś zmieni. W ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że wspomniany wyżej silnik na ciśnienie wody został zameldowany do konkursu o energii Ministerstwa Gospodarki i Techniki w Turyngii.

Źródło: REGION Europy nr21