• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr9

Archiwum artykułów - REGION Europy nr9.

» Żegnali Karola Wojtyłę w Watykanie

Czasu na decyzję było niewiele. W poniedziałek 04.04.2005 70 osób z Lubania, Zgorzelca i Bogatyni podjęło trud i zdecydowało się podążyć z organizatorem wyjazdu księdzem Aleksandrem Leszczyńskim z parafii w Zatoniu-Trzcińcu do Rzymu na pogrzeb Papieża Jana Pawła II. Relacje mediów, zagranicznych a w ślad za nimi i krajowych były jednoznaczne - w dniu uroczystości w Watykanie może dojść do paraliżu miasta przez miliony pielgrzymów chcących oddać cześć Janowi Pawłowi II. Większość osób z tej grupy odwodzona była od tego wyjazdu przez rodzinę czy znajomych argumentacją m.in. długą i męczącą trasą przejazdu autokaru, niemożnością dostania się na Plac św. Piotra oraz zagrożeniem terrorystycznym.

» Mafia w polityce?

„Skóra, fura i komóra”. Takie ideały przyświecają tzw. „dresiarzom” w Polsce. Z ostatnich badań socjologicznych i obserwacji tej grupy kulturowej wynika, że ich aspiracje i poglądy radykalnie się zmieniają. Znikają złote łańcuchy z szyi, dresy zastępowane są przez markowe bluzy i jeansy. Jeszcze kilka lat temu rozboje, teraz garnitury wysokiej klasy, praca w urzędach i firmach, prowadzenie własnego biznesu a także studiowanie na wyższej uczelni oraz POLITYKA.

» Erika Steinbach w Görlitz

Na zaproszenie kierownictwa CDU w Görlitz przybyła w dniu 14.04.05 na spotkania z mieszkańcami i studentami naszych sąsiadów zza Nysy Erika Steinbach szefowa Związku Wypedzonych i orędowniczka powstania tzw. Centrum Wypedzeń w Berlinie.

» Obowiązki podatkowe przedsiębiorcy

Rozpoczynając działalność gospodarczą na terenie Niemiec należy zdać sobie sprawe z licznych obowiązkow podatkowych nałożonych przez tutejszego ustawodawcę oraz zapoznać się z procedurami ich wykonania. Zgłoszenie działalności gospodarczej powoduje automatyczne zawiadomienie przez urząd przyjmujący zgłoszenie /Gewerbeamt/ odpowiedniego dla adresu firmy, urzędu finansowego /Finanzamt/. Podjęcie wykonywania tzw. wolnego zawodu jest zgłaszane tylko w urzędzie finansowym.