• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr8

Archiwum artykułów - REGION Europy nr8.

» Firmy za pieniądze Unii Europejskiej

Rusza unijny program „Promocja przedsiębiorczości”. Tysiące Polaków założy własny biznes za europejskie pieniądze. Dostaną do 20 tys. zł na rozruch i po 700 zł miesięcznego stypendium nawet przez rok!

» Krasnale z Polski?

Ogólny poziom znajomości naszego kraju za granicą jest bardzo niski, nawet u najbliższego sąsiada czyli w Niemczech. W tym kraju jesteśmy najgorzej oceniani, mimo że Niemcy cenią według badań nasz upór, wytrzymałość i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Polak w Niemczech, oprócz tego że kradnie samochody, wyróżnia się niechlujnym ubraniem i wyglądem. Niemcy uważają że w Polsce jest nienajlepsza sytuacja ekonomiczna i polityczna. Panuje u nas korupcja a Kościół katolicki ma zbyt duże wpływy na państwo i społeczeństwo.