• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr7

Archiwum artykułów - REGION Europy nr7.

» Quo Vadis Europa - Człowiek towarem

W dziedzinie zatrudnienia nie może nastąpić powrót do czasów niewolnictwa - czasów ludzi drugiej kategorii. Kilka lat temu Klaus Kinsky grał w filmie przygodowym rolę "Głównego Kanibala", który wraz ze swoimi współbraćmi obserwował z wysokości Amazonkę, po której płynęła łódź pełna białych ludzi. W czasie obserwacji tej idylli krzyknął do towarzyszy kanibali niezapomniane słowa: "Nadchodzi świeże jedzonko!"

» Duopolis?

Tygodnik "Wprost" w numerze 1123 z 06 czerwca 2004 prezentuje bardzo interesujący artykuł Cezarego Gmyza i Steffi Schwabbauer opisujący "zrastanie się" Zgorzelca i Görlitz. Autorzy stwierdzają m.in., że: po zrealizowaniu projektu "Miasto 2030" może powstać jedna stutysięczna aglomeracja zamiast dwóch osobnych miast po obu stronach granicy. Koszty funkcjonowania połączonych miast znacznie się zmniejszą (o 30-40 proc.), głównie dlatego, że zostaną zlikwidowane dublujące się instytucje.

» Praca na czarno - szara strefa

Niemiecką gospodarkę trapi stagnacja a szara strefa to już ok. 17% jej wielkości, na czarno pracuje ok. 5 mln. osób. W związku z tym rząd niemiecki postanowił zwalczyć pracę bez zezwolenia nawet w prywatnych domach.

» Harz IV - Upiór

Upiór krąży nad Niemcami, upiór reform związanych z pracą oraz sprawami socjalnymi, którego zwą krótko HARZ IV. Nikt nie wie dokładnie dlaczego ale prawie wszyscy na świecie mówią o ekonomicznym osłabieniu lub o zerowym albo minusowym rozwoju gospodarczym. Jeżeli gospodarka Niemec nie rozwija się dobrze i co za tym idzie jej przychody z podatków nie są wystarczające to oczywistym jest, że społeczeństwu nie może się powodzić dobrze.