• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr6

Archiwum artykułów - REGION Europy nr6.

» 10 wskazówek aby poprawić sen

10 wskazówek aby poprawić sen.

» Praca w UE: Polacy dyskryminowani?

Wielka Brytania, Irlandia i Dania, które pierwsze zdecydowały się na otwarcie rynku pracy dla obywateli nowych państw członkowskich, mogą zostać za to ukarane.Komisja Europejska podejrzewa, że wprowadziły przepisy dyskryminujące pracowników, m.in. z Polski.

» Przedsiębiorca - współczesny niewolnik

Dlaczego Polacy nie chcą zakładać własnych firm? Bo się boją. Urzędników, kontroli, systemu podatkowego, sądów, korupcji. Wystarczyło ponad 10 lat radosnej twórczości polityków, by z kraju ludzi "biorących sprawy we własne ręce" Polska stała się krajem ludzi "biorących w łapę".

» Tanie budowanie

Po zniesieniu granicy celnej pomiędzy Polską a Niemcami w dniu 1 maja 2004 stworzyły się nowe możliwości związane z kupowaniem produktów budowlanych tak w Polsce jak i w Niemczech. Małe i duże sklepy z materiałami wykończenia wnętrz czy budowlanymi oferują zróżnicowane jakościowo i cenowo produkty. Aby możliwie korzystnie wykonać zaplanowany remont czy zrealizować budowę trzeba porównać jakość i ceny wyrobów. Gwarancją dobrej jakości są zakupy w polskich i niemieckich supermarketach budowlanych.