• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr4

Archiwum artykułów - REGION Europy nr4.

» Sposób na legalną pracę w Niemczech?

"Gazeta Wyborcza" pisze, że: Wprawdzie 1 maja Niemcy nie otworzyli przed nami swego rynku pracy, ale szlaban zamknięty dla pracowników budowlanych otworzył się przed tymi, którzy pojadą do pracy jako rzemieślnicy.

» Klinika Młodości

W Świeradowie Zdroju otwarto niedawno pierwszą w Polsce Klinikę Młodości. Jej główną atrakcją są kąpiele radonowe. Według naukowców z wrocławskiej Akademii Medycznej mogą one mieć zbawienny wpływ na nasze życie seksualne. Dodatkowo w Klinice Młodości oferuje się: specjalną chińską gimnastykę, leczenie biosteronem, zdrową dietę oraz zabiegi odstresowujące.

» Mieszkania dla Polaków?

Nasi sąsiedzi chcą zburzyć tysiące opuszczonych mieszkań na terenach przygranicznych. Szczególnie wiele w Frankfurcie nad Odra i Görlitz. W Słubicach na mieszkania czeka ponad 800 rodzin a wybuduje się tam ich w tym roku ok. 30 a po stronie niemieckiej w Frankfurcie nad Odrą wyburzonych zostanie kilkaset lokali.

» Nierówne prawa?

Niespełna miesiąc po wejściu w życie swobody handlowej pomiędzy Polską a innymi krajami Unii mamy już pierwsze pozytywne i negatywne jej oznaki. W zgorzeleckim hipermarkecie "Real" utworzono stoisko z saksońskimi wędlinami, które cieszą się zaciekawieniem polskich konsumentów. Niestety po stronie naszych sąsiadów nawet część niemieckich firm, których właścicielami są Polacy nie może prezentować swoich wyrobów w obiektach jak zgorzelecki "Real".