• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr36

Archiwum artykułów - REGION Europy nr36.

» Pięć reguł zdrowego stylu życia

Bądź panem swojego samopoczucia! Okazuje się, że największy, bo aż 50% wpływ na Twoje zdrowie ma Twój styl życia czyli prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, unikanie stresu i dymu tytoniowego. Ponieważ sama wiedza to tylko początek drogi do zdrowia, przedstawiam kilka zasad „w pigułce”, które pomogą ją stosować. Prof. Stanisław Berger, fizjolog żywienia, zaproponował pięć podstawowych reguł Twojego zdrowego stylu życia.

» Polowanie na zaginiony skarb cara

Jesienią 2009 roku fizycy Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie, przeprowadzając badania georadarem, zlokalizowali dotąd nieznane puste przestrzenie. Natychmiast po tym wydarzeniu pomysłodawca wykopalisk, Sergej Trifonow, postanowił powiadomić rosyjskie Służby Specjalne FSB. Od tego momentu bunkier znajdował się pod stałą kontrolą. Trifonow przypuszcza, że w tym sekretnym miejscu mogły być przechowywane ważne dokumenty Wehrmachtu czy też prywatne przedmioty nazistowskich komendantów z Królewca. Nie wyklucza się również, że w tym tajnym schronie mogą znajdować się panele z Bursztynowej Komnaty. Dziesięć metrów w głąb tego pomieszczenia, pod bunkrem w śródmieściu, wnętrze pokrywa gumowa warstwa o grubości 20 centymetrów, doskonale chroniąca przed wilgocią. Rezultat tego odkrycia nie jest jeszcze znany.

» Kryzys dopiero nastąpi

Niewiele jest w polskiej publicystyce społecznej i ekonomicznej takich pozycji książkowych jak „Wędrujący świat” prof. Grzegorza Kołodki. Jego książka i wykłady jakich wysłuchaliśmy w Jeleniej Górze traktują nie tylko o ekonomii czy globalnym rynku, ale także o kulturze, cywilizacji i rozwoju ludzkości. Autor, były dwukrotny minister finansów i wicepremier opisuje w bardzo ciekawy sposób mechanizmy rządzące wielką polityką i biznesem. Książka „Wędrujący świat” wydana została już w 2008 roku.

» Powrót niemieckiej marki?

Początkowo była ona tylko jedną z wielu walut na świecie, ale dość szybko zdobyła, a potem ugruntowała swoją pozycję jednej z najbardziej stabilnych i najpewniejszych w wymianie towarowej. Pojęcie „niemiecka marka” wiązało się ściśle z określeniami „cud gospodarczy” i „socjalna gospodarka rynkowa”. Wiele milionów Niemców w tej właśnie walucie zgromadziło swój majątek, opierając się na jej stabilności. Bez pytania niemieckiego społeczeństwa waluta ta została zniesiona i zastąpiona innym pieniądzem - nazwano go euro. Zbiegło się to działaniami w sferze politycznej skierowanymi na rozszerzenie Unii Europejskiej na wschód.