• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr35

Archiwum artykułów - REGION Europy nr35.

» 2011 - Legalnie w Niemczech!

Kilka lat temu powstał projekt nowego modelu współpracy polsko-niemieckiej, który określono pojęciem „Polsko-Niemiecki Dom”. Miał on mieścić się pomiędzy Berlinem, Szczecinem, Poznaniem, Wrocławiem i Dreznem. Inicjatywa ta spotkała się z chłodnym przyjęciem ze strony polskiej, a i w Niemczech nie była zbyt popularna. Do jej urzeczywistnienia potrzeba było ważnej rzeczy — wspólnego rynku pracy. Ze strony polskiej nie było problemów i bardzo szybko niemieckie firmy i obywatele Niemiec uzyskali możliwość legalnego i nieograniczonego zatrudniania w Polsce.

» W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Najlepiej jest ćwiczyć na świeżym powietrzu. Zapewni to najlepsze dotlenienie naszego organizmu. Pobliski park czy lasek to miejsca idealne. Zieleń roślin dodatkowo odpręży wzrok, uspokoi i nastroi do pozytywnego myślenia. Doborowe towarzystwo rodziny czy znajomych doda motywacji. Przyjemniej jest ćwiczyć z innymi, a jak miło się odpoczywa! Nasz pies będzie nam również wdzięczny za czas spędzony na łonie natury.

» Śnić swój sen

Każdy śni. Nawet Ci, którzy twierdzą, że nie śnią, w rzeczywistości śnią, tylko nie pamiętają swoich snów. W większości sny są przypadkowe, niekontrolowane. Jednak około 20% ludzi na świecie twierdzi, że doświadczyło w swym życiu świadomego snu, w którym śniący zdaje sobie z tego sprawę, że śni. W świadomych snach można wszystko robić, przeżywać i mieć wszystko czego się tylko zapragnie. Świadomego snu można się nauczyć.

» Cudowna broń z fabryki ciuchów

20 marca1944 zakład Junkers-Samoloty i Silniki AG przerzucono z Dessau jak „kukułcze jajo” do trójkąta na Górnych Łużycach. Niejako zakwaterowano je w firmie tekstylnej Bracia Moras AG z Zittau. Już w 1943 r. marszałek Rzeszy Hermann Göring stworzył plany przeniesienia przemysłu lotniczego w bezpieczne miejsca. Dramatyczny zwrot w wojnie trwał. Gdy alianci nasilili naloty na przemysłowe centra Niemiec, zaczęto szukać stosownych miejsc, w które można było przenieść produkcję lotniczą.