• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr33

Archiwum artykułów - REGION Europy nr33.

» Sen – strata czasu?

Coraz więcej ludzi w dzisiejszym, „pędzącym” świecie uważa, że tak. Studenci nie dosypiają przed egzaminami, pracownicy siedzą po nocach, aby wyrobić się z nawałem zleconych zadań. Należy jednak pamiętać, że tylko sen w naturalny i bezinwazyjny sposób regeneruje cały organizm oraz pozwala odpocząć psychicznie od otaczającej nas codzienności.

» Ruszaj się!

Kolejny jesienny dzień w domu. W lecie chociaż były okazje do uprawiania sportu... Ale zaraz, dlaczego tylko lato ma być sezonem wzmożonej aktywności fizycznej? Od dziś mówimy koniec bezczynności! Wiesz dlaczego dzieci są takie szczęśliwe? Bo ciągle się ruszają! Dzięki swojej żywotności poznają świat, a dodatkowo wspaniale się rozwijają. Natomiast osobom starszym ruch pozwala zachować witalność i siłę.

» Mariaż energetyki z ekologią

Równie charakterystyczne dla Worka Żytawskiego, jak domy przysłupowe jest słoneczko na jednej z chłodni PGE Elektrowni Turów S.A. 21 sierpnia minęło pół wieku od wydania pierwszego pozwolenia na budowę kompleksu energetycznego, który zagwarantował pokrycie potrzeb elektroenergetycznych południowo-zachodniej Polski. Pięćdziesiąt lat to co najmniej dwa pokolenia ludzi, którzy tę Elektrownię budowali, w niej pracowali i ich dzieci lub rówieśników ich dzieci związanych zawodowo z tym zakładem. Dziś, w samej tylko Elektrowni pracuje ok. 1800 pracowników. Przedsiębiorstwo produkuje przeszło 11 500 000 000  kWh energii elektrycznej rocznie (w 2008 r.) i zaopatruje w ciepło mieszkańców położonej nieopodal Bogatyni.

» Niezapomniane chwile w Bolesławcu

Źródła podają, że już w XIV wieku istniały tu warsztaty garncarskie, a naczynia z Bolesławca wędrowały w odległe zakątki Europy. Tak też jest i teraz. Dzisiejszy Bolesławiec niezmiennie pozostaje „stolicą ceramiki”. Ceramika bolesławiecka trafia na światowe stoły i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów, którzy doceniają jej artyzm i tradycyjne rękodzieło z charakterystycznym motywem stempelków.

» Tajne archiwum SS

SS – te litery, które pisane po starogermańsku symbolizują najniebezpieczniejszy instrument siły dyktatury nazistów, nie była z „Tysiącletnią  rzeszą” do końca. Chociaż suma zbrodni SS jest elementem całości zła, to jednak wiele jej akcji pozostało nieujawnionych.

» Wojna na plakaty

Dla wszystkich jest jasne, że plakaty “ZATRZYMAĆ POLSKĄ INWAZJĘ“ są antypolskie w wymowie i skierowane przeciw cudzoziemcom w Niemczech a przede wszystkim w Görlitz. Są szowinistyczne i szkodzące współpracy przygranicznej. Twierdzi tak np. Sächsiche Zeitung, Görlitzer Anzeiger, politycy prawie wszystkich ugrupowań partyjnych w Görlitz, polscy i niemieccy obywatele wypytywani na tę okoliczność np. przez stację TV POLSAT. Fakt złożenia ok. 150 protestów obywatelskich do Zarządu Miasta Görlitz tylko to potwierdza. Uważa tak też burmistrz Zgorzelca  Rafał Gronicz, który skierował protest do MSZ i instancji w Niemczech. Reakcja polskich obywateli w Zgorzelcu i Görlitz, mediów lokalnych, które podniosły sprawę jest jednoznaczna. Nawet Angela Merkel uznała te plakaty za wstydliwe i antypolskie. Wszystko to świadczy o wzburzeniu i powszechnym społecznym przekonaniu, że w przypadku tej plakatowej nagonki PRAWO JEST ŁAMANE!