• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr28

Archiwum artykułów - REGION Europy nr28.

» Euro 2008 - Polska – Niemcy

W czerwcu finaliści Euro 2008, a za nimi kibice z całej Europy wyruszą do Austrii i Szwajcarii, aby uczestniczyć w XIII finale piłki nożnej. Mistrzostwa Europy 2008 będą najwspanialszą imprezą w historii. Miliony fanów zasiądą na trybunach, miliardy przed telewizorami. Cały świat z pasją będzie śledzić, jak piłkarska elita walczy o Puchar. Turniej rozpocznie się 7. czerwca na St. Jakob-Park w Bazylei meczem gospodarza mistrzostw - Szwajcarii z Czechami, a zakończy się 29. czerwca w Wiedniu. Areną finału będzie Ernst-Happel-Stadion. Wiedeń, Zurych i sześć innych austriackich i szwajcarskich miast przez miesiąc będzie gościć 32 finalistów.

» Mocny złoty - szansa czy zagrożenie?

W dobie globalizacji trudno mówić o państwach, które nie dokonują wymiany handlowej, produkcyjnej czy usługowej, z zagranicą. W takiej sytuacji, podstawą do porównań,  analiz czy wyboru, często jest kurs walutowy. Ten kurs walutowy to nic innego jak relacja wymienna danej waluty na inną. W Polsce obowiązuje (jak w większości europejskich krajów) tzw. system kursów płynnych. Więc relacja wymienna danej waluty na inną jest poddana grze rynkowej (relacja popytu i podaży danej waluty).

» Zdobyć fachowców!

Brak fachowców w różnych dziedzinach jest wiodącym tematem w Niemczech. Informacje docierające z przemysłu i handlu mówią, że na trzy z niemieckich firm aż dwie mają trudności w znalezieniu fachowego personelu. Co piąta firma mówi o dużych problemach. Także Saksonia ma do czynienia z tym problemem. W małych i średnich firmach rysuje się problem związany z pośrednictwem, organizacją i kształceniem wykwalifikowanych pracowników.

» Dolny Śląsk to zdrowie

Odnowa biologiczna, operacje plastyczne czy leczenie schorzeń dróg oddechowych mogą być magnesem przyciągającym zagranicznych pacjentów na Dolny Śląsk. Szereg wspaniałych uzdrowisk takich jak m.in. Lądek Zdrój, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój czy Szczawno Zdrój były już dawno perełkami na mapie niemieckich kurortów.