• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr24

Archiwum artykułów - REGION Europy nr24.

» JEŚĆ razem czy osobno?

Na początku XX w. dr William Hay opracował specjalną dietę, jako sposób na pokonanie choroby nerek. Wg Haya nie powinniśmy łączyć potraw węglowodanowych z białkowymi w jednym posiłku. Natomiast potrawy tzw. neutralne można jeść ze wszystkim na co mamy ochotę. Jaki jest główny powód takich założeń? Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo logiczny – główne składniki pokarmowe tzn. węglowodany, białka i tłuszcze są trawione przez różne enzymy. Zjedzone więc razem w jednym posiłku, mogłyby nadto obciążyć układ pokarmowy. Jednak pogląd ten do tej pory nie ma naukowego uzasadnienia. Wręcz przeciwnie, wg specjalistów właśnie mieszane posiłki sprzyjają prawidłowemu trawieniu.

» SPA - Sanus Per Aquam

SPA z łaciny oznacza zdrowie dzięki wodzie. Salony i ośrodki rekreacji tak oznaczone bazują na dobroczynnych właściwościach wody. Oferują zabiegi regenerujące, odprężające i upiększające. Pomagają odzyskać siły witalne, równowagę i spokój ducha Powstają w centrach miast, bądź w oddalonych od zgiełku, malowniczych zakątkach kraju. Właściciele salonów SPA zapewniają, że wystarczy krótki, weekendowy pobyt aby poprawić samopoczucie i zregenerować ciało. Z bogatej oferty SPA korzystają kobiety i coraz częściej mężczyźni w różnym wieku.

» Kryptonim "PRZYJACIEL"

Świetnie znający Niemców Putin, według doniesień prasowych, uważa Niemcy za swojego największego przyjaciela, ale szpieguje je na potęgę. Polska jest dla niego „barierą” do lepszego świata czyli wejścia w struktury Unii Europejskiej. U nas stosuje metodę „kupić za wszelką cenę”. Taka jest u nas rola Bondów 007 made in ZSRR lub Rosji, jak kto woli. Świetną komitywę Putina z byłym kanclerzem Schröderem - wspólnota języka (oczywiście chodzi o język niemiecki) oraz biznesy naftowe (bałtycki rurociąg) „zakłóciła” kanclerz Merkel swoim dystansem do „drezdeńczyka” i jego ogólnoświatowych ambicji. Być może dlatego teraz Putin tak „kocha” Niemcy, że chce o nich wiedzić jak najwęcej. Przypomnijmy, Putin był szpiegiem KGB i rezydował w Dreźnie w latach 1985- 1990.

» Policja ekologiczna

Od nowego roku zacznie działać coś, co w USA dorównuje rangą FBI i jest wyjatkowo ważnym organem ścigającym przestępców w gospodarce. W Polsce musi powstać struktura ochrony naturalnego środowiska nie tylko w sferze biologii czy administarcji. Do tego „zmusza” nas Unia Europejska. Funkcjonariusze będą umundurowani i wyposażeni w broń oraz szereg prerogatyw będących do tej pory tylko w gestii policji.

» Liczyrzepa

Ten kto odwiedzi muzeum w Jeleniej Górze, przed budynkiem napotka na niezwykłą figurę. Przedstawia ona najstarszą postać Liczyrzepy, z syczącą głową orła i z porożem jelenia. Kroczy na kozich nogach na zachód w kierunku Śnieżki. Tułów podobny jest do tułowia lwa, oprócz tego ma dwuczęściowy ogon. W śląskim dialekcie na „ogon” mówi się „zagel”. W maju 1999 roku mogłem przeprowadzić rozmowę o najstarszym obrazie Liczyrzepy z Kierownikiem Muzeum Okręgowego w Jeleniej Górze. Szybko doszliśmy do wniosku, że obraz ten ma mało wspólnego ze znaną nam legendarną postacią.