• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr23

Archiwum artykułów - REGION Europy nr23.

» Energia odnawialna

Niektóre regiony, takie jak np. Kotlina Jeleniogórska, zostały wyposażone przez naturę w rozległe możliwości do wytwarzania energii elektrycznej i energii wód termalnych. Na tym obszarze wytwarzać energię elektryczną można w dwojaki sposób - poprzez elektrownie wiatrowe i małe elektrownie wodne, niskospadowe lub przepływowe. Małe elektrownie wodne w terenie górzystym mogą być zainstalowane na rzekach, w których nurt jest dość szybki i mają stopnie wodne, nie większe jak dwa metry wysokości, czy po odpowiednim przygotowaniu dna rzeki, jako przepływowe. Takie elektrownie wodne w przeszłości były eksploatowane na rzekach Kotliny Jeleniogórskiej.

» Riese mroczny olbrzym

Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?

» Miliardy dla Polski

Pieniądze te dostaniemy z funduszy strukturalnych i z Funduszu Spójności. Będzie to największe wsparcie wśród państw członkowskich Unii Europejskiej. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, ponieważ doświadczenia wcześniejszych lat pokazały, że są oni jedną z najlepiej przygotowanych do absorpcji środków unijnych grup beneficjentów. Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) mogły dotychczas korzystać ze środków przedakcesyjnych, ale przede wszystkim ze wsparcia w ramach programów operacyjnych w latach 2004-2006. Szczególną popularnością cieszyły się wśród nich niektóre działania Sektorowego Programu Operacyjny Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw (SPO-WKP) oraz działanie 3.4 ZPORR „Mikroprzedsiębiorstwa”.

» Tajemnica snu

Przez wiele lat uważano, że śnimy tylko w tzw. fazie REM, kiedy mózg intensywnie pracuje, a sen nie jest zbyt głęboki. Najnowsze badania wskazują, że sny miewamy także w fazie głębokiej. Osoby obudzone w fazie REM często potrafią opisać swój sen, który zawsze ma jakąś fabułę. Sny z fazy głębokiej to ciąg niepowiązanych ze sobą obrazów, a śniący nie przypomina sobie marzeń sennych.

» Słońce = rak skóry!

Coraz częściej mężczyźni chorują na najgroźniejszą odmianę nowotworu skóry – czerniaka złośliwego. Specjaliści biją na alarm. W ciągu ostatnich 6 lat w samej Wielkiej Brytanii liczba nowotworów wykrytych u Brytyjczyków zwiększyła się o 12%. Zdaniem naukowców mężczyźni chorują , bo lekceważą ostrzeżenia przed wystawianiem się na promienie słoneczne oraz bagatelizują pierwsze, często niegroźnie ciemne plamki. Problem raka skóry dotyczy praktycznie każdego, kto nadmiernie używa tzw. kąpieli słonecznych i nie próbuje chronić skóry przed nadmiernym promieniowaniem typu UV.