• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr21

Archiwum artykułów - REGION Europy nr21.

» Ceny transferowe

Ceny transferowe to ceny towarów, usług i wartości niematerialnych oraz honorariów stosowane w transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi (w szczególności transakcjach z podmiotami zagranicznymi). Praktycznie każda firma prowadząca operacje międzynarodowe może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie musiała wyjaśniać przed kontrolnymi instytucji finansowymi zasady realizacji transakcji zagranicznych.

» Bariery inwestowania

W małych miejscowościach znajomość reguł zachowania się w kontaktach z przedsiębiorcami zagranicznymi (sfera komunikacji  psychologicznej) oraz poprawna  znajomość języków obcych jest niestety bardzo słaba. Bezskuteczne poszukiwanie pracy przez ludzi młodych i wykształconych, znających nawet dwa języki obce przy jednoczesnym „awansowaniu” ludzi w wieku przedemerytalnym  a mających koneksje polityczne wydaje się być w Polsce normą, która nie znikła wraz z obaleniem tzw. socjalizmu.

» Silnik na ciśnienie wody!

Silnik pracujący dzięki CIŚNIENIU WODY jest bez wątpienia rewolucją w dziedzinach techniki napędowej, ochrony środowiska i gospodarki. Woda jako paliwo jest najczystszą formą energii. Przy jego użyciu nie powstają żadne substancje szkodliwe. Został on zgłoszony w niemieckim urzędzie patentowym w Monachium.

» Nordic Walking

Nordic Walking (podbiegunowy spacer) to połączenie chodu z narciarstwem, które pozwala trenować i utrzymać w dobrej kondycji całe ciało. Ta młoda dziedzina sportu zdobywa z roku na rok co raz większą popularność. Życie w pośpiechu, stresy związane z problemami dnia codziennego powodują, że ludzie, także młodzi czują się zmęczeni. Relaks i aktywny odpoczynek na łonie natury są lekarstwem na problemy zdrowotne XXI wieku, a Nordic Walking jest idealnym ćwiczeniem fizycznym.