• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr2

Archiwum artykułów - REGION Europy nr2.

» Straszenie Europą "dwóch prędkości" nie ma sensu!

Przewodniczący Komisji Europejskiej Romano Prodi powiedział, że jeśli przywódcom państw UE nie uda się dojść do porozumienia w sprawie konstytucji unijnej, to może powstać Europa "dwóch prędkości".

» Drastyczny wzrost składek na ZUS!

Od przyszłego roku drastycznie wzrosną składki na ubezpieczenie społeczne płacone przez przedsiębiorców - wynika z projektu ustawy o systemie tych ubezpieczeń. Propozycja Ministerstwa Gospodarki zakłada wzrost obciążeń wszystkich prowadzących firmy, a zwłaszcza wykonujących umowy zlecenia lub dodatkowo pracujących na etacie.

» Stracimy najlepszych pracowników?

Polacy najchętniej wyjechaliby do Niemiec, Francji i Austrii. Dużym powodzeniem cieszą się też Belgia, Holandia i Szwecja. Bezrobocie, kiepskie perspektywy zarobkowe w stosunku do dobrego wykształcenia, kłopoty ze znalezieniem mieszkania to główne przyczyny emigracji. Pewne jest, że emigracja zarobkowa będzie bardziej szkodliwa dla Polski niż dla starych państw Unii Polska stracić może najlepszych pracowników, którzy mogliby przyspieszyć jej rozwój gospodarczy.

» Niemiec rzemieślnikiem w Polsce?

Zostać rzemieślnikiem w Niemczech jest równie trudno, jak dostać się w Polsce na aplikację prawniczą a u nas wystarczy zarejestrować działalność gospodarczą. Niektórzy Niemcy postanowili to wykorzystać i po 01.05.2004 wykonywać usługi w...... Niemczech! Im bliżej 1 maja, tym więcej Niemców pojawia się we wszystkich przygranicznych urzędach. Ale nie chodzi o to, że chcą pracować w Polsce. Większość z nich interesuje jak założyć firmę w Polsce, a pracować w Niemczech.