• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr19

Archiwum artykułów - REGION Europy nr19.

» Dobre zdjęcia poruszają

Rozmowa z Jerzym Lechem, fotografem, redaktorem miesięczników Foto, Fotografia Cyfrowa. O sztuce robienia zdjęć z Jerzym Lechem wirtuozem obiektywu, redaktorem miesięczników Foto i Fotografia Cyfrowa rozmawiała Beata Steć.

» Hiperaktywni

Krzyś ma ADHD, najprawdopodobniej od niemowlęcia. Tak jak Albert Einstein, Walt Disney, Winston Churchil czy Madonna, a nawet Koziołek Matołek Tak jak 3-10% dzieci w wieku szkolnym na całym świecie i w każdej kulturze.

» Międzynarodowy skandal ekologiczny

Skandal polegający na zatruwaniu środowiska przez zgorzelecką oczyszczalnie ścieków w Jędrzychowicach rozwija się w tempie przekraczającym najgorsze oczekiwania. Zgorzelecka Gazeta Powiatowa kilka tygodni temu ujawniła szokujące fakty jak w 2005 i w 2006 roku oczyszczalnia ścieków zatruwała ściekami komunalnymi łąki przyległe do Nysy Łużyckiej. Część ścieków do środowiska nich ordynarnie wpompowywano za ogrodzenie zakładu. Ale bardziej oburzającą rzecz ujawniono niedawno. Gazeta Powiatowa pokazała wykutą przecinakami dziurę, którą stanowi prostą drogę, którą ścieki zamiast do oczyszczalni trafiały do Nysy Łużyckiej. Posiadana dzisiaj wiedza pozwala szacować, że tą drogą do rzeki trafiało miesięcznie nawet do kilkudziesięciu tysięcy metrów sześciennych ścieków komunalnych.