• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr17

Archiwum artykułów - REGION Europy nr17.

» Zdrowe żyły

Żylaki nie są zjawiskiem teraźniejszym. Już przed tysiącleciem ludzie cierpieli na nie.Potwierdza to nam przykładowo tablica licząca 2500 lat z greckiej świątyni. Medycy przyjmują, że tego typu dolegliwości zawdzięczamy naszej pionowej pozycji, ponieważ żadne zwierzęta nie mają żylaków, nawet tak duże jak żyrafy czy słonie. U każdego człowieka krew w żyłach musi być ciągle tłoczona ze stóp i nóg do serca wbrew sile ciężkości ziemii – niesamowity wysiłek. Aby to funkcjonowało bez zakłóceń, żyły posiadają na poszczególnych odcinkach klapki. Każda z takich klapek składa się z dwóch zastawek, które pracują jak śluza: pozwalają przepływać krwi talko w jednym kierunku. Ponieważ mięśnie nóg wspomagają przepływowi, lekarze mówią o pompach mięśniowych.

» Przez żołądek do serca

Staropolskie powiedzenie mówi, iż Polak głodny, to Polak zły. Przypatrując się poczynaniom naszych polityków zastanawiam się czasami, czy oni w ogóle jedzą? - ze smakiem m.in o apetytach polityków i kulinarnych sekretach uwodzenia opowiada Karol Okrasa.

» Bóle pleców

Wraz z rozwojem chodu na dwóch nogach nasze plecy stały się bardzo wrażliwym rejonem naszego ciała. Aby kręgosłup mógł utrzymać równowagę w pozycji pionowej, musi dobrze funkcjonować umięśnienie pleców. Ponieważ jednak w naszych szerokościach geograficznych mamy zbyt mało ruchu, to błędy w posturze i nadmierne obciążenia stają się codziennością.