• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr15

Archiwum artykułów - REGION Europy nr15.

» Czystość nas zabije?

Częste mycie skraca życie – czy w tym znanym, starym powiedzonku kryje się czysta prawda? Wydaje się, że tak gdyż im bardziej gonimy ze ścierką i detergentem w ręku, tym gorzej radzimy sobie nawet ze zwykłym przeziębieniem.

» Na Dolny Śląsk po zdrowie?

Dolny Śląsk może stać się niedługo poważnym eksporterem usług zdrowotnych i medycznych. Regionowi posiadającemu wyjątkowe walory uzdrowiskowe oraz bardzo dobrze rozwiniętą prywatną służbę zdrowia brakuje tylko organizacji i promocji.

» Olej w głowie

Angela Merkel oświadczyła przed swą elekcją na kanclerza Niemiec, iż uważa innowację za pierwszy punkt na drodze do ożywienia gospodarki i stworzenia nowych miejsc pracy. Francuski filozof powiedział ponad 200 lat temu: „Największym kapitałem świata jest pomysł, którego czas nadszedł.” W naszej serii o innowacjach chcemy poprzez informacje i konkretne przykłady pokazać co jest prawdą a co fikcją lub co pozostało po „niedzielnych przemówieniach” polityków. Czy najlepsi wynalazcy świata rezydują tylko w USA?