• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr12

Archiwum artykułów - REGION Europy nr12.

» Euroregion Nysa - a co to jest?

Euroregionu Nysa - a co to jest? Z Polskiej strony Euroregion Nysa reprezentuje Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa, obejmujące 43 gminy, posiadające 550 tysięcy mieszkańców, zamieszkujących w obrębie województw Dolnośląskiego i Lubuskiego. Stronę Czeską reprezentuje stowarzyszenie nazywające się Regionalni Sdruzeni Euroregion Nysa, obejmujące powiaty Krasna Lipa, Ceska Lipa, Liberec, Jablonec nad Nysą i Semici, posiadające łącznie 480 tysięcy mieszkańców.

» Kulturalna Stolica Europy?

Manifestację tę NPD planowała od kilku dni, uzyskując pozwolenie od władz Europa-Miasta Görlitz w dniu 27.09.2005, które kandyduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury 2010. Odbyłasię ona w dniu wyborów uzupełniających do Bundestagu czyli 02.10.05 w przededniu święta Zjednoczenia Niemiec, pod hasłami „Niemcy są większe jak RFN” (po zjednoczeniu). Kontrmanifestację zorganizowano m.in. dzięki lokalnej PDS.

» Młodzi bez pracy

Co trzeci Polak poniżej 25 lat jest bezrobotny - wynika z danych urzędu statystycznego UE. Młodzi coraz częściej szukają szczęścia za granicą albo trafiają na margines społeczeństwa. Najnowsze dane opublikowane przez Eurostat są dla Polski przygnębiające. Chociaż bezrobocie w naszym kraju - tak jak w całej Europie - zaczyna spadać (według UE w lipcu wyniosło 17,6 proc.), to wciąż jest największe w całej Unii Europejskiej. Średnia dla „Dwudziestkipiątki” to 8,6 proc., a w krajach takich jak Irlandia, Wielka Brytania, Dania lub Holandia - jest nawet o połowę niższe.