• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr11

Archiwum artykułów - REGION Europy nr11.

» Dumping płacowy?

Bruksela już ostrzegła, że pozwie do unijnego sądu Holandię. - Chcemy wywrzeć nacisk na Komisję Europejską, żeby podjęła działania - mówi Jacek Protasiewicz z Platformy Obywatelskiej, inicjator debaty w Parlamencie Europejskim. Już wcześniej skargi do Brukseli wysyłał Marcin Libicki z Prawa i Sprawiedliwości, który zebrał przykłady dyskryminacji polskich firm napływające do kierowanej przez niego parlamentarnej Komisji Petycji. Przedsiębiorcy za pośrednictwem deputowanych skarżą się przede wszystkim na konieczność uzyskiwania zezwoleń dla delegowanych pracowników, a także na długotrwałe procedury niezbędne dla zdobycia zgody na świadczenie usług w starej Unii.

» Niemcy budują!

Dobre perspektywy eksportowe dla polskich producentów wyrobów budowlanych i rzemieślników. Mimo kulejącej gospodarki Niemcy zbudowali w 2004 r. więcej domów jednorodzinnych. Ostro też zabrali się do remontów i modernizacji.

» Ciśnienie wody zamiast benzyny

W ramach naszej serii o innowacjach już przed dwoma latami pisaliśmy o rozwiązaniu obecnych problemów z dostawami ropy naftowej za pomocą agregatu opartego na wykorzystaniu ciśnienia wody. W związku ze stale rosnącymi cenami benzyny problem ten stał się jeszcze bardziej palący, nie mówiąc już o aspekcie ekologicznym. Chodzi teraz o to aby tę innowację wprowadzić do seryjnej produkcji i praktycznego zastosowania.