• Piłkoszalony

  Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
 • Kto tu jest Niemcem?

  Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
 • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

  “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
 • BANKSTERZY

  Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
 • Riese mroczny olbrzym

  Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
 • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

  Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
 • Alternatywa dla Niemiec

  Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

REGION Europy nr1

Archiwum artykułów - REGION Europy nr1.

» 2 mld euro na walkę z bezrobociem

Około 2 mld euro może otrzymać Polska z kasy Unii Europejskiej w latach 2004-2006 na sfinansowanie w 75 procentach szkoleń i subsydiowanego zatrudniania bezrobotnych, młodzieży, kobiet, osób starszych i niepełnosprawnych.

» Kolejne szkolenia dla przedsiębiorców?

W Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu odbyło się w końcu stycznia spotkanie dotyczące projektu utworzenia Powiatowego Centrum Doradztwa Gospodarczego "Wsparcie bez granic", którego głównym zadaniem będzie wzmocnienie małych i średnich przedsiębiorstw, promocja współpracy gospodarczej podmiotów z Polski i Niemiec, a także przygotowanie lokalnych przedsiębiorców do integracji europejskiej.

» Kogo poszukują?

Niemcy poszukują polskich pielęgniarek do opieki nad osobami starszymi i chorymi, fizykoterapeutów, rehabilitantów oraz cukierników, piekarzy, kucharzy, stolarzy, a także wykwalifikowanych pracowników budowlanych. W ostatnich latach zauważalna jest tendencja do zatrudniania Polaków w Niemczech na stanowiskach bardziej prestiżowych, nierzadko kierowniczych. Jak podaje niemieckie pismo "Das Kapital", każdego dnia 12 niemieckich menedżerów przechodzi na emeryturę. Daje to szansę zatrudnienia około pięciu tysiącom wysoko wykwalifikowanych pracowników z zagranicy w ciągu roku.

» Kaprys już działa!

Najpopularniejsza w latach 60-tych i 70-tych zgorzelecka restauracja działa ponownie od piątku 13.03.2004. Wydawać by się mogło, że nie jest to odpowiednia data na otwarcie nowego biznesu. Ale dla firmy "Eltur - Global", którą kieruje pani Małgorzta Jaroszewska nie miało to znaczenia. Właściciele pewni są sukcesu nowo otwartej, ze smakiem wyremontowanej restauracji "Kaprys". Już samo perfekcyjne przygotowanie uroczystości otwarcia lokalu i występ zaproszonej na tę okazję Krystyny Prońko daje gwarancję powodzenia w przyszłości. Doświadczenie firmy w prowadzeniu hotelarstwa, restauracji, pizzeri i cateringu na pewno zaprocentuje w zgorzeleckim lokalu.