• Piłkoszalony

    Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
  • Kto tu jest Niemcem?

    Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
  • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

    “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
  • BANKSTERZY

    Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
  • Riese mroczny olbrzym

    Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
  • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

    Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
  • Alternatywa dla Niemiec

    Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Na granicy bólu i przyjemności

Są to kolejne techniki jego wykonywania. Rozróżniamy jeszcze między innymi masaż sportowy czy kosmetyczny. Są też inne wariacje na temat - masaż tajski, indonezyjski czy erotyczny. W każdym z jego rodzajów chodzi o pobudzenie tkanek najczęściej za pomocą rąk. Początki masażu, jako techniki terapeutycznej, sięgają starożytności. Już Hipokrates pisał o jego wykorzystaniu w różnych jednostkach chorobowych. Stosuje się je od wieków w Chinach czy Indiach.

Masaż bywa przeciwwskazany

Masaż klasyczny jest naturalną metodą leczniczą. Można korzystać z jego dobrodziejstwa w niektórych chorobach skóry, schorzeniach układu krążenia, mięśniowego lub nerwowego czy nerwobólach. Jednak niekiedy bywa przeciwwskazany. Dobry masażysta zapyta o kamicę wątrobową i nerkową. Będzie ciekawy, czy w naszym organizmie toczą się określone stany zapalne lub choroby przebiegające z krwawieniem (np. wrzody żołądka, owrzodzenia jelit). Czy mamy tendencję do krwotoków lub zmiany dermatologiczne na skórze (np. łuszczycę lub egzemę). Wczesny okres po złamaniach, skręceniach, także zwichnięciach też nie pozwala na wykonanie masażu klasycznego. Również gorączka lub czas menstruacji.

Dlaczego tak dobrze się po nim czujemy?

Masaż wpływa na naszą skórę, mięśnie, stawy, układ krążenia oraz nerwowy. Dzięki pobudzeniu krążenia, wpływa na wzrost ciepłoty ciała. Ponadto zwiększając przepływ krwi przez żyły i tętnice polepsza działanie układu oddechowego, pokarmowego, a także moczowego. Uelastycznia skórę i pozwala na lepsze jej odżywienie. Zapobiega zanikom mięśni u ludzi leżących, a u lubiących wysiłek - pozwala na szybszą ich regenerację. W zależności od zastosowanej techniki, masaż może wpływać pobudzająco lub rozluźniająco i wspaniale relaksuje nasze ciało! Można sobie wyobrazić, że dzięki zwiększonemu przepływowi krwi, każda z komórek naszego ciała dostaje odpowiednią porcję tlenu oraz składników odżywczych potrzebnych jej do życia. W tym samym czasie może zwrócić zbędne, a nawet toksyczne związki przemiany materii, które później zostaną wydalone poza nasz organizm.

Masaż odchudzający to bujda

Masaż odchudzający, czyli gubienie kilogramów bez wysiłku? Brzmi rewelacyjnie! Na pewno byłoby to dużo łatwiejsze, niż stosowanie prawidłowej diety oraz codziennej aktywności fizycznej. Ale jak do tej pory nikt nie wymyślił pigułki cud na odchudzanie oraz masażu o takim działaniu! To bujda! Masaż wspomaga tylko proces dojścia do prawidłowej masy ciała. A to dzięki wyżej wspomnianemu działaniu na nasz organizm. Nie widzę więc przeszkód, żeby włączyć go podczas procesu odchudzania. Pamiętajmy jednak o zrównoważonym odżywianiu, piciu ok. 1,5-2 litrów płynów dziennie oraz regularnym wysiłku. Dzięki nim skład naszego ciała, czyli ilość tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody będzie odpowiedni.

Na granicy bólu i przyjemności

Żeby odczuć zbawienny wpływ masażu klasycznego na własnym ciele dobrze jest poddać się serii zabiegów. Każde leczenie wymaga systematyczności, masaż również. Może dotyczyć on jednej, określonej części naszego ciała, albo być całościowy. Taki masaż od stóp do głów trwa ok.45-60 minut. Jak mówią specjaliści powinien być wykonywany na granicy bólu i przyjemności…

Źródło: REGION Europy nr32