• Piłkoszalony

    Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
  • Kto tu jest Niemcem?

    Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
  • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

    “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
  • BANKSTERZY

    Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
  • Riese mroczny olbrzym

    Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
  • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

    Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
  • Alternatywa dla Niemiec

    Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

Erika Steinbach w Görlitz

Na zaproszenie kierownictwa CDU w Görlitz przybyła w dniu 14.04.05 na spotkania z mieszkańcami i studentami naszych sąsiadów zza Nysy Erika Steinbach szefowa Związku Wypedzonych i orędowniczka powstania tzw. Centrum Wypedzeń w Berlinie.

Powiadomione przez media władze Zgorzelca delegowały na konferencję prasową wiceburmistrza Ireneusza Aniszkiewicza. Przedstawił on ogólnie wizję stworzenia Centrum Wypędzeń w Europa-Mieście Görlitz/Zgorzelec, na co Erika Steinbach stwierdziła, że zespól naukowców analizujących miejsce powstania Centrum ciągle nie jest pewny jego loakalizacji a ona sama uważa Berlin za najlepsze miejsce dla tego typu inicjatywy. Na pytanie jak długo jeszcze sprawa ta będzie elementem sporów , stwierdziła, że „ muzea zgodnie z przepisami obowiązującymi w Niemczech tworzy sie nawet 10 lat”. Zapytana o to czy zaplanowała w czasie pobytu w Europamieście wizytę po jego drugiej stronie czyli w Zgorzelcu, stwierdziła, iż napięty plan dnia nie pozwala jej na przejście przez Nysę . Szkoda, że nie zorganizowano jej pobytu w dniu 15.04.05 gdyż wtedy odbyły się obchody 60-tej rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej. Erika Steinbach mogła by razem z kombatantami II wojny światowej złożyć kwiaty, co było by wyrazem jej intencji. Niestety przyjechała dzień przed tymi uroczystościami.

Źródło: REGION Europy nr9