• Piłkoszalony

    Polska piłka nożna i ja: bilans życia.
  • Kto tu jest Niemcem?

    Ljuba, Perse i Mehmet żyją i pracują w Niemczech, bo tak wyszło. Są obywatelami Niemiec, ale nie czują się Niemcami.
  • Niemieckie media - Kupieni dziennikarze

    “Kupieni dziennikarze. Jak niemieccy politycy, tajne służby i finansiści wpływają na media w Niemczech” - książka Udo Ulfkotte miała od 2014 roku już 6 wydań.
  • BANKSTERZY

    Banksterzy to tacy ludzie, którzy oferują parasol, kiedy świeci słońce. Ale jak tylko zacznie kropić, to ten parasol zabierają.
  • Riese mroczny olbrzym

    Góry Sowie są górami tajemnic. Znajduje się tam wiele kompleksów podziemnych korytarzy i hal. Co chcieli w nich umieścić hitlerowcy? Fabrykę broni rakietowej czy centra badawcze nad bronią atomową lub kwaterę główną samego Hitlera?
  • Pamiętniki Hitlera - Fałszerstwo stulecia!

    Spokojnie przyjąłem karę za własną głupotę, bo dałem się nabrać fałszerzowi Konradowi Kujauowi. Wkurzało mnie tylko podłe zachowanie redakcji i kierownictwa wydawnictwa, dla których przez 30 lat ryzykowałem zdrowie i życie — mówi Gerd Heidemann.
  • Alternatywa dla Niemiec

    Opinie, które jeszcze 10 czy 20 lat temu można było wyrażać bez problemów, w dzisiejszych czasach szybko są odrzucane jako populistyczne, radykalne, bez serca, niemoralne, itp. - mówi Frauke Petry.

2 mld euro na walkę z bezrobociem

Około 2 mld euro może otrzymać Polska z kasy Unii Europejskiej w latach 2004-2006 na sfinansowanie w 75 procentach szkoleń i subsydiowanego zatrudniania bezrobotnych, młodzieży, kobiet, osób starszych i niepełnosprawnych.

Przypomniała o tym Komisja Europejska z okazji brukselskiej konferencji wysokich rangą urzędników z 10 państw przystępujących do Unii, koordynujących wykorzystanie środków z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Projekty finansowane z EFS będą wprawdzie nie jedynym, ale jednym z istotnych czynników mających sprowadzić wskaźnik bezrobocia w Polsce do 15 proc. ludności czynnej zawodowo w 2006 roku. Komisja Europejska opublikowała dane, z których wynika, że Polska będzie mogła wykorzystać w latach 2004-2006 łącznie 1,749 mld euro z EFS. Stanowi to 23 proc. unijnych funduszy strukturalnych przyznanych w Polsce i blisko 54 proc. wszystkich środków EFS dostępnych dla 10 nowych państw członkowskich.

Źródło: REGION Europy nr1